Povodom godišnjice strašnog pokolja u Velici, državni vrh je prvi put nakon 77 godina odao počast žrtvama koje su stradale na današnji dan 1944. godine.

Vijence žrtvama položili su ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović, ministar ekonomskog razvoja Jakov Milatović i generalna sekretarka Vlade Žana Praščević Milačić kao i savjetnik premijera za pravna pitanja Ivan Šikmanović.

Pomenu prisustvuju i poslanici Demokratskog fronta Milan Knežević i Milun Zogović.

Takođe, tu su i predsjednici opština Herceg Novi, Tivat i Kotor Stevan Katić, Željko Komnenović i Vladimir Jokić, kao i lider Prave Crne Gore Marko Milačić i predstavnici Demokrata Momo Koprivica, Zdenka Popović i Vladimir Martinović.

Liturgiju služe episkopi Jovan Ćulibrk i Metodije.

Tagovi