Vaterpolisti reprezentacije Srbije savladali su Australiju sa u okviru 3. kola grupne faze Olimpijskih igara 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5).
Srbija je bila pod imperativom pobjede pred ovaj meč, budući da je poraz od Španije za nijansu otežao posao našem timu. Nije bilo upitno hoće li se Srbija plasirati dalje ili ne, ali važno je sa kog mjesta.
I, krenuli su izabranici Dejana Savića u svom prepoznatljivom ritmu. Prva dionica – 6:0. Spektakularan početak golovima Mitrovića, Mandića, Prlainovića, Rašovića (2) i Filipovića.
Australijanci su bili potpuno indisponirani i napadački neefikasni, dok je Srbija s druge strane realizovala sedam od prvih devet pokušaja. Bilo je jasno da će „delfini“ pobijediti na ovoj utakmici, pa je Savić riješio da odmara i rotira što je češće moguće.
Sjajno je branio Branislav Mitrović, što je svakako doprinijelo ka ubjedljivom rezultatu.
Procenti u realizaciji šuta jesu opali, ali prednost je bila ogromna i to je jedino što je bilo važno. Ipak, topila se do kraja meča i na kraju je ipak bilo pristojnih +6.
Mandić je bio najefikasniji sa četiri pogotka, tri je imao Rašović, dva Prlainović…
U subotu, Srbija će igrati derbi meč sa Hrvatskom (08.30 sati), a potom će se susresti sa Crnom Gorom.
(Sportske net)
