Iz Demokratske Crne Gore je saopšteno da su sama smjena vlasti, ali i ponašanje nove vladajuće većine koja je jasno stavila do znanja da je spremna na konstruktivnu kritiku, na korekcije, na potrebu da se čuje glas naroda, doprinijeli da se građani oslobode stega jednopartizma i jednoumlja koje im je nametnula bivša vlast:
”Više nema straha da će se trpjeti posljedice zbog slobodno izgovorene riječi ili upućene kritike”.
Istakli su da se najveći problemi tiču ekonomije i duboke podijeljenosti u društvu na nacionalnoj, vjerskoj i političkoj osnovi.
Kada je riječ o postignućima, Demokrate navode da se mogu pohvaliti da je u Skupštini donijet set socijalnih zakona, poput uvođenja dječjih dodataka, besplatnih udžbenika, povećanje minimalnih zarada, povećanja staračkih naknada…
(Vijesti)
