Premijer Zdravko Krivokapić uputio je brojnim zvaničnicima poziv za proslavu godinu dana od izborne pobjede, a među zvanicama se našao i predsjednik Crnogorskog PEN Centra, koji je i jedan od najglasnijih ljudi koji su svojevremeno vrijeđali blaženopočivšeg mitropolita Amfilohija, ali i zagovornika dukljanske ideologije, Milenka Perovića.

Perović je u današnjem otvorenom pismu premijeru Krivokapiću kazao da poziv za njega i Crnogorski PEN Centar „uvreda časti“ i dodao da nije na njemu da proslavlja pobjedu „tri fašističke falange“.

Podsjetimo, Perović je u svojim kolumnama, ali i izjavama za medije na najgnusniji način vrijeđao mitropolita Amfilohija.

Tako je Perović u jednoj od svojih izjava rekao sledeće: „Amfilohije je Sv. Vasilija privatizovao na klasični tajkunski, tranzicioni način. Ne bi bilo iznenađujuće da u katastarske knjige na ime SPC uknjiži i svečeve kosti, kao što je uknjižio sve što su mu crnogorske vlasti dopustile da prisvoji“.

Perović je čak i dodao da nije neočekivano što Amfilohije svečeve kosti na najvulgarniji antihrišćanski način opet pokušava instrumentalizovati u tobožnjoj odbrani svoga anticrnogorskog, protivpravnog, amoralnog, ahumanog, politikanskog kleptokratskog prava na prisvajanje sakralnog pravoslavnog naslijeđa Crne Gore. Takođe je rekao da uostalom sve što je činila SPC u Crnoj Gori od 1918. godine bila je nebratska zloupotreba svega čega se dokopala.

„Sve što je Amfilohije radio u Crnoj Gori za trideset godina samo je mučna potvrda lucidnog Njegoševog opažanja: „Teško zemlji kojom crna kapa gospodari“.“, rekao je tada Perović.

Osvrćući se na ove njegove izjave, a i sami poziv Krivokapića ostaje da je Premijer uspio da zgazi sve ono što je mitropolit Amfilohije gradio godinama i protiv čega se borio cijeli svoj život, a jedan od takvih je bio upravo i Perović.

Da li Krivokapić ovo radi namjerno ili zbog interesa stranih ambasada, kako bi na silu se pomirio sa dukljanima i napravio neki novi pravac koalicije sa DPS-om i svim njegovim satelitima i osobama koje su poslednjih godinu dana, ali i prije toga na najgori mogući način vrijeđala sveštenstvo i monaštvo SPC u Crnoj Gori?

Ili pak možda Krivokapić i želi da slavi pobjedu sa DPS-ovim perjanicima, jer zapravo od trenutka stupanja na vlast, pa do danas se ništa bitno nije promijenilo, niti su ključni ljudi uhapšeni, niti im se makar zaprijetilo krivičnim prijavama, a i kako bi kad se na čelu Tužilaštva još uvijek nalazi Milivoje Katnić.

Tagovi