Predsjednik Ujedinjene Crne Gore (UCG) Goran Danilović saopštio je danas da smatra da je sastanak parlamentarne većine neophodan i hitan, jer kako je kazao čekaju mnoga neriješena pitanja“.
„I danas vjerujem da nam je bila obaveza da napravimo sastanak predstavnika pobjedničkih koalicija 30. avgusta. Ipak, ni prva, ni poslednja koju nijesmo ispunili, nažalost. Ako nam je za utjehu danas možemo zajednički konstatovati da je u susret tom danu i prazniku pokazana puna funkcionalnost i profesionalizam Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Uprave policije, odnosno, službi bezbjednosti u borbi protiv organizovanog kriminala i posebno borbi protiv trgovine narkoticima. Svima u Vladi i pomenutim resorima stoga iskreno čestitam“, istakao je Danilović.
On je dodao da što se tiče međusobne komunikacije u parlamentarnoj većini i većine sa Vladom malo čega je za čestitanje.
„Stvorio se utisak da je nešto zavisilo od moje volje te da je sastanak stranaka većine trebalo samo zakazati. Međutim, bitno je drugačije. Da je tako taj svečani poziv sigurno ne bi pripao ni UCG ni meni. Lako je pozvati na susret ali morao mu je prethoditi dogovor onih koji su u nesporazumu i isključivosti – nije se dogodio iako je najavljivan. Za 30. avgust bio je planiran i svečani prijem u Vili Gorica u organizaciji Vlade – bilo bi nekorektno, a i nemoguće, da smo paralelno sa njim, kada je najavljen, pravili i sastanak predstavnika većine“, kazao je Danilović.
On je rekao da je prijem otkazan zbog pogoršanja epidemioloških prilika.
„I danas vjerujem da nam je bila obaveza da napravimo sastanak predstavnika pobjedničkih koalicija 30. avgusta. Ipak, ni prva, ni poslednja koju nijesmo ispunili, nažalost. Ako nam je za utjehu danas možemo zajednički konstatovati da je u susret tom danu i prazniku pokazana puna funkcionalnost i profesionalizam Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Uprave policije, odnosno, službi bezbjednosti u borbi protiv organizovanog kriminala i posebno borbi protiv trgovine narkoticima. Svima u Vladi i pomenutim resorima stoga iskreno čestitam“, istakao je Danilović.
On je dodao da što se tiče međusobne komunikacije u parlamentarnoj većini i većine sa Vladom malo čega je za čestitanje.
„Stvorio se utisak da je nešto zavisilo od moje volje te da je sastanak stranaka većine trebalo samo zakazati. Međutim, bitno je drugačije. Da je tako taj svečani poziv sigurno ne bi pripao ni UCG ni meni. Lako je pozvati na susret ali morao mu je prethoditi dogovor onih koji su u nesporazumu i isključivosti – nije se dogodio iako je najavljivan. Za 30. avgust bio je planiran i svečani prijem u Vili Gorica u organizaciji Vlade – bilo bi nekorektno, a i nemoguće, da smo paralelno sa njim, kada je najavljen, pravili i sastanak predstavnika većine“, kazao je Danilović.
On je rekao da je prijem otkazan zbog pogoršanja epidemioloških prilika.
(Vijesti)
