Piše: Feđa Pavlović
Juriš braćo, na manastir i na sopstvene pretke. Juriš na tradiciju koju Milo nije uspio da privatizuje, na istoriju koju nije uspio da napiše, na nasljeđe koje nije uspio da izbriše, na identitet koji nije uspio da prekroji. Juriš na ono crnogorstvo koje je postojalo prije Mila i na onu Crnu Goru koja je postojala prije DPS-a.
