Kako “Borba“ nezvanično saznaje u Crnu Goru je stigao Nenad Čanak, kao ispomoć Milu Đukanoviću u jurišu na Cetinje i Cetinjski manastir.
Iz Srbije imamo dva gosta: sa jedne strane Patrijarha srpskog koji dolazi sa porukama mira, ljubavi i sloge među braćom, a sa druge strane Nenada Čanka, zvijezdu padalicu Druge Srbije, sa porukama da se u Crnoj Gori sprema krvoproliće i uvođenje vanrednog stanja.
Pitanje koje se postavlja jeste zašto ćute NVO sektor, Druga familija i Vlada Crne Gore na otvoreno miješanje propalog političara Čanka iz Srbije u unutrašnja pitanja Crne Gore?
Kakve su to veze Nenada Čanka sa dešavanjima u Crnoj Gori? Šta on predstavlja DPS i Milu Đukanoviću i kako mu je uopšte dozvoljen dolazak u Crnoj Gori kada je prije nekoliko dana jasno poručio da ono što može da se desi jeste varnica za uvođenje vanrednog stanja u Crnoj Gori.
Kako to da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić remetilački faktor i neko ko pospješuje dizanje tenzija kada to nijednom svojom izjavom i gestom prema Crnoj Gori nije pokazao za sve ovo vrijeme?
Na sva ova pitanja svi pristojni i civilizovani građani odavno znaju odgovor. Sigurni smo da je ovo poslednji ples dva prevaziđena političara- Mila Đukanovića i Nenada Čanka- te da će od svih dobiti adekvatan odgovor, a to je samo- prezir.
