U Poliklinici Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) u posljednja 24 sata obavljena su 1.652 ambulantna pregleda, od toga 291 u Institutu za bolesti djece (IBD).
Iz KCCG navode da su u Urgentnom centru zbrinuta 204 pacijenta, a u dnevnim bolnicama 206 pacijenata.
„U istom periodu obavljeno je 40 operativnih zahvata od toga šest u IBD-u. Na bolničko liječenje primljeno je 125 pacijenata od čega 26 u IBD-u“, kaže se u saopštenju.
Iz KCCG su rekli da je u Centru za radiološku dijagnostiku odrađeno je 440 dijagnostičkih procedura od čega 78 CT i 48 MR pregleda.
„Dok je u Odjeljenju za radiološku dijagnostiku IBD-a odrađeno 126 dijagnostičkih procedura, od toga četiri CT i 15 MR pregleda“, dodali su iz KCCG.
U Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku, kako je saopšteno iz KCCG, uzorkovana su 984 pacijenta i odrađeno je 27.767 analiza.
U Porodilištu KCCG-a rođeno je deset beba.
