15. septembar je dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Širom Crne Gore, Srbi su istakli trobojke na prozorima.
15. septembra 1918 srpska vojska, sa saveznicima izvršila je proboj Solunskog fronta, što je bila jedna od najznačajnijih pobjeda, koja je na kraju dovela i do završetka Prvog Svjetskog Rata.
15. septembar je, u tu čast, prije 2 godine proglašen za praznik srpskog jedinstva, slobode, i nacionalne zastave. Svi Srbi svijeta slave ovaj praznik i sa ponosom ističu zastave na svojim balkonima(a u Kučima je i okreče).
Izgleda i da su ljubitelji košarke htjeli malo da „osvježe“ boju na svojim koševima.
I kod crkve Sv. Save, iznad poluostrva Sveti Stefan osvanule su trobojke.
Ovako Crna Gora proslavlja svoju slavnu srpsku istoriju! Vjerni svojim precima, dužni svojim potomcima.
Gore zastava! Srećan praznik!













