Na teritoriji opštine Aleksinac danas je Dan Žalosti, koji je predsjednik opštine Dalibor Radičević proglasio povodom tragedije u kojoj su živote izgubili članovi porodice Đokić.

Kako se navodi na sajtu Opštine Aleksinac, organi i organizacije, kao i druga pravna lica koja ističu zastavu, dužna su da u vrijeme Dana žalosti zastavu Srbije spuste na polovinu jarbola, odnosno koplja.

U obrazovnim ustanovama Dan žalosti obilježiće se minutom ćutanja na prvom času nastave, a program nastave muzičkog obrazovanja prilagodiće se Danu žalosti.

Podsjetimo, tijela tročlane porodice Đokić – Gorana, Gordane i njihove ćerke Lidije pronađena su 2. oktobra u ataru Moravca, sela u opštini Aleksinac, nakon višednevne potrage.

Obdukcijom njihovih tijela utvrđeno je da su ubijeni iz vatrenog oružja.

Tagovi