Unapređenje ruralne infrastrukture uslov je za dalji razvoj poljoprivrede i ruralnog turizma na Žabljaku, kazao je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Aleksandar Stijović.

Stijović je, kako je saopšteno iz Ministarstva, danas posjetio Žabljak i razgovarao sa predsjednikom te opštine Veselinom Vukićevićem o aktuelnoj situaciji poljoprivredne proizvodnje na Žabljaku i infrastrukturnim projektima koji bi se mogli realizovati u najskorijem periodu.

Navodi se da su na sastanku predstavljeni modeli za rješavanje problema poljoprivrednih proizvođača u toj opštini, prije svega u sektoru stočarstva i unapređenju uslova biljne proizvodnje.

Stijović je istakao da proizvođači kormpira sa Žabljaka, gdje se proizvodi 40 odsto ukupnog sjemenskog kormpira u Crnoj Gori, predstavljaju dobar primjer domaćinskog rada.

On je dodao da će Ministarstvo u narednom periodu posebnu pažnju posvetiti daljem razvoju ratarske proizvodnje.

Stijović je najavio intezivnu podršku razvoju mjera ruralne infrastrukture i ruralnog turizma, sa akcentom na podršku mladima u seoskim područjima.

Iz Ministarstva su kazali da su sagovornici razgovarali o realizaciji IFAD i IPARD razvojnih projekata na teritoriji Opštine, kao i o realizaciji javnog poziva o ruralnom turizmu, koji predstavljaju razvojne šanse za Žabljak.

Navodi se da su predstavljene načelne mjere iz Agrobudžeta za iduću godinu, koje će doprinijeti uspješnijoj i kvalitetnijoj poljoprivrednoj proizvodnji i održavanju nivoa proizvodnje na teritoriji Opštine, naročito u stočarskoj i ratarskoj proizvodnji, po kojima je Žabljak prepoznatljiv.

U saopštenju se dodaje da je Vukićević ocijenio da će u narednom periodu Opština i Ministarstvo imati još intezivniju saradnju.

Tagovi