Građani još nisu ni primile uvećane plate, a poskupljenja su sa prvim danima 2022. godine već krenula.
Program „Evropa sad“ već daje rezultate, jer je od danas skuplje gorivo, a najavljena su i poskupljenja brašna i hljeba. Od 10. januara poskupljuje i hljeb, pa će vekna osnovne vrste hljeba iznositi 65, umjesto dosadašnjih 50 centi.
Već su porasle su i cijene osnovnih životnih namirnica, o čemu smo svojevremeno pisali, pa je pored brašna i hljeba, poskupilo i ulje koje košta 1,80 evra. Takođe, građani bi za 200 grama kafe morali da izdvoje od dva do tri evra.
Nakon porasta cijena osnovnih životnih namirnica, za očekivati je da će građani moći da kupe isto onoliko koliko su mogli sa platama bez povećanja. Razlike neće biti, pa tako građani neće ni osjetiti povećanje zarade od silnih poskupljenja.
Ako svemu ovome dodamo to da su i cijene građevinskog materijala već duže vrijeme više nego duplo porasle, samim tim i cijene nekretnina, postavlja se pitanje kako će se mladi odlučiti za formiranje porodice, posebno u vremenima kada ih je država potpuno ostavila na cjedilu.
Zar nije cilj programa „Evropa sad“ da građani, sa povećanim zaradama žive lagodnije, a ne da povećanjem cijena osnovnih životnih namirnica bukvalno ni ne osjete da su im plate povećane?
Prema sadašnjim cijenama namirnica nijedna porodica u Crnoj Gori ne bi mogla da preživi bez deset evra dnevno, što je opet malo, jer bi se sa tim novcem mogla kupiti manje kvalitetna hrana i namirnice.
Građane će na kraju mnogo više „pogoditi“ cijene u prodavnicama nego povećanja zarada koje će očito biti kratkog daha.

a cijene kafe ulja i ostalog bas zavisi od „evrope sad“…
kako se vi glupirate ovakvim tekstovima!
a cijene kafe ulja i ostalog bas zavisi od „evrope sad“…
kako se vi glupirate ovakvim tekstovima!
sve sto ste nabrojali bi svakako poskupilo jer sve uvozimo i ne zavisi od nas… ali „evropa sad“ nam pomaze da lakse izadjemo sa poskupljenjima jer nam je lakse da trgujemo sa 450e nego sa 250e.. dzaba spinujete djetinjastim i glupavim tekstovima.
sve sto ste nabrojali bi svakako poskupilo jer sve uvozimo i ne zavisi od nas… ali „evropa sad“ nam pomaze da lakse izadjemo sa poskupljenjima jer nam je lakse da trgujemo sa 450e nego sa 250e.. dzaba spinujete djetinjastim i glupavim tekstovima.
DF nije trebao da dozvoli povecanje plata jer tako gubi glasove, prvobitni plan je bio najbolji da plate ostanu a cijene da idu gore i narod bi sam trazio da Krivokapic ode. Sad kad DF dodje na vlast tesko ce se objasniti narodu zasto cemo da mu smanjimo plate, ali treba ponuditi kao nadoknadu za smanjenje plata da bude popis, da se potpise sa crkvom ugovor i da se ponisti rezolucija o srebrenici vec u startu. Sledece godine da vlada DF povuce priznanje Kosova i da ukine sankcije Rusiji. Sa tim potezima bi narod vidio da DF misli dobro svom narodu i DF bi vladao duze nego DPS
DF nije trebao da dozvoli povecanje plata jer tako gubi glasove, prvobitni plan je bio najbolji da plate ostanu a cijene da idu gore i narod bi sam trazio da Krivokapic ode. Sad kad DF dodje na vlast tesko ce se objasniti narodu zasto cemo da mu smanjimo plate, ali treba ponuditi kao nadoknadu za smanjenje plata da bude popis, da se potpise sa crkvom ugovor i da se ponisti rezolucija o srebrenici vec u startu. Sledece godine da vlada DF povuce priznanje Kosova i da ukine sankcije Rusiji. Sa tim potezima bi narod vidio da DF misli dobro svom narodu i DF bi vladao duze nego DPS
Svako povecanje plata prati i povecanje cijena, bagro botovska !.
Toliko povecanje plata bez pokrica je samo prolaz toka novaca iz budzeta preko potrošaca u ruke tajkuna !.
Spajic i Krivokapic pune dzepove tajkuna a ne vama !.
A jeste naivni !.
Niste vi ni za Caršiju a kamo li za Evropu !.
Svako povecanje plata prati i povecanje cijena, bagro botovska !.
Toliko povecanje plata bez pokrica je samo prolaz toka novaca iz budzeta preko potrošaca u ruke tajkuna !.
Spajic i Krivokapic pune dzepove tajkuna a ne vama !.
A jeste naivni !.
Niste vi ni za Caršiju a kamo li za Evropu !.
jedino realno dugotrajno povećanje plata je moguće kao posledica rasta proizvodnje roba i usluga i rasta izvoza, a to da prati ukidanje ministarstva za uhljebe, ministarstva za kriminal i šverc i ministarstva za lažne diplome i lažne penzije
e sad ako to ruši MNE državu i MNE naciju, neka se nastavi ovako
jedino realno dugotrajno povećanje plata je moguće kao posledica rasta proizvodnje roba i usluga i rasta izvoza, a to da prati ukidanje ministarstva za uhljebe, ministarstva za kriminal i šverc i ministarstva za lažne diplome i lažne penzije
e sad ako to ruši MNE državu i MNE naciju, neka se nastavi ovako