Veliki broj taksi udruženja u Crnoj Gori se zatvaraju zbog nemogućnosti isplaćivanja plata od 450 evra predviđenim programom „Evropa sad“.
Naime, kako saznajemo, u više opština u Crnoj Gori vlasnici taksi udruženja su odlučili da svoje firme ugase zbog naknada koje su predviđene programom „Evropa sad“.
Ovim programom, na inicijativu ministra finansija i socijalnog staranja Milojka Spajića minimalne plate za građane Crne Gore će od januarske plate iznositi 450 evra.
Jedan od vlasnika jednog od taksi udruženja, čije ime je poznato redakciji portala BORBA, je potvrdio ove navode rekavši da je istina da svoje udruženje gasi upravo zbog nemogućnosti isplaćivanja svojim radnicima minimalnu zaradu u iznosu od 450 evra.
Kako je on istakao, njegovo udruženje nije jedino koje će biti „ugašeno“, kao i da će javnost ubrzo vidjeti sve.
Ministar Spajić, očigledno sakupljajući jeftine političke poene je smetnuo sa uma činjenicu da će njegovim programom građani masovno ostajati bez posla.
Sada imamo i slučajeve u kojima firme gase svoja preduzeća jer njihovo poslovanje ne može da izdrži finansijski naknade predviđene programom „Evropa sad“.
Kao što smo već iz više navrata i kazivali, program „Evropa sad“ je samo populistički pokušaj ministra Spajića za prikupljanjem političkih poena.
Sve je izvjesnije da, iako još zvanično nije ni počeo, Spajićev program „Evropa sad“ Crnu Goru vodi u potpunu egzistenciju i bankrot.

Taman da ja otvorim jer ubijate s poslom.
Taman da ja otvorim jer ubijate s poslom.
Svaki taksista je zarađivao više od 500 eura, za manje pare ne bi izlazili na ulicu. Preduzeća ne trpe nikakvu štetu jer ono što su davali za zdravstveno osiguranje radnika, sad će im davati kao platu. Preduzećima su umanjeni i porezi.
Iza ove priče se krije nešto drugo – stav DF-a da je opasno sirotinji davati pare. Šta će pare sirotinji, oni ne znaju da upravljaju sa parama i odmah će ih potrošiti. 🙂 Kontra programu „Evropa sad“ DF ima svoj program „Sirotinja dovijeka“.
Svaki taksista je zarađivao više od 500 eura, za manje pare ne bi izlazili na ulicu. Preduzeća ne trpe nikakvu štetu jer ono što su davali za zdravstveno osiguranje radnika, sad će im davati kao platu. Preduzećima su umanjeni i porezi.
Iza ove priče se krije nešto drugo – stav DF-a da je opasno sirotinji davati pare. Šta će pare sirotinji, oni ne znaju da upravljaju sa parama i odmah će ih potrošiti. 🙂 Kontra programu „Evropa sad“ DF ima svoj program „Sirotinja dovijeka“.
Oni bi da placaju 200 e iskoriscavaju ljude . Neka gase i onako im je svaki vlasnik clan de-pe-esa!
Oni bi da placaju 200 e iskoriscavaju ljude . Neka gase i onako im je svaki vlasnik clan de-pe-esa!
Biće toga još. Evropa sad je isto što i ona prije. Radnici i penzioneri su svakako najebali … Dakle,Bog na pomoći svakome a ovima što kroje ovakve gluposti bolju pamet. Ko je taj ko nebi volio bolje plate,bogatiju državu,ali kako ? To do sada niko nije uspio… CG je uvijek bila nerazvijeno područje i najbolje je živela u Jugoslaviji. Sve drugo je bilo sirotinja. Budemo videli…
Biće toga još. Evropa sad je isto što i ona prije. Radnici i penzioneri su svakako najebali … Dakle,Bog na pomoći svakome a ovima što kroje ovakve gluposti bolju pamet. Ko je taj ko nebi volio bolje plate,bogatiju državu,ali kako ? To do sada niko nije uspio… CG je uvijek bila nerazvijeno područje i najbolje je živela u Jugoslaviji. Sve drugo je bilo sirotinja. Budemo videli…
Vucic cim je dosao na vlast smanjio je plate i penzije i sada Srbija kupuje najmodernije naoruzanje, kod nas ce ovi izdajnici sve potrositi na plate a naoruzanja gledati necemo
Vucic cim je dosao na vlast smanjio je plate i penzije i sada Srbija kupuje najmodernije naoruzanje, kod nas ce ovi izdajnici sve potrositi na plate a naoruzanja gledati necemo
I sto velite, rekao vam jedan od vlasnika jednog od udruzenja…Evo se masovno jutros gase, navalica….Blago vam u pamet i onome ko vama vjeruje.
I sto velite, rekao vam jedan od vlasnika jednog od udruzenja…Evo se masovno jutros gase, navalica….Blago vam u pamet i onome ko vama vjeruje.
Moraju se i taksisti prilagoditi. Evo skupstina kolike plate daje poslanicima pa joj ne pada na pamet da se zatvori. Treba da rade vise kao nasi poslanici pa ce biti plata preko 2000 a ne da ne mogu 450 eura da zarade
Moraju se i taksisti prilagoditi. Evo skupstina kolike plate daje poslanicima pa joj ne pada na pamet da se zatvori. Treba da rade vise kao nasi poslanici pa ce biti plata preko 2000 a ne da ne mogu 450 eura da zarade