Optuženi inspektor SBPOK-a Božidar Stolić (36) danas se na početku suđenja u Specijalnom sudu u Beogradu, povodom optužbi da je zloupotrebom službenog položaja odavao informacija o istrazi protiv organizatora i djela pripadnika organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, izjasnio da ne priznaje nijedno krivično djelo iz optužnog akta, pišu Novosti.

– Primio sam opružni predlog, ne priznajem nijedno krivično djelo iz optužnog akta – kazao je Stolić.

Filip Golubović, koji se takođe danas našao na optuženičkoj klupi u ovom slučaju, izjavio je da nije kriv.

– Ne priznajem izvršenje krivičnih djela, smatram da nisam kriv. Što se tiče detaljnije odbrane u nastavku postupka ću se izjasniti, pošto mi je danas uručen optužni akt – rekao je Golubović.

Tužilac je odustao od predloga da se ovaj postupak pripoji postupku koji će biti vođen protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića i ostalih članova kriminalne grupe.

Nakon što su se optuženi kratko izjasnili, uslijedilo je uvodno izlaganje zamjenika tužioca Saše Ivanića.

Zamjenik tužioca je iznio niz dokaza koje predlaže da se izvedu tokom glavnog pretresa.

Između ostalog i uvid u dokumentaciju koja je stigla iz Francuske, a vezano za dešifrovanje aplikacije Skaj. Ovaj materijal, kako je rekao Ivanić, nalazi se u spisima predmeta protiv Belivuka i Miljkovića.

Stolićev branilac, advokat Branislav Bogdanović naveo je da tužilaštvo nije predložilo nijedan validan dokaz.

On je rekao da ne postoje dokazi da je Stolić dobijao informacije šta je sve pronađeno u kući u Ritopeku. Takođe, rekao je da Tužilaštvo ne daje nijedan dokaz da je Stolić bio član bilo koje organizovane kriminalne grupe. Jedinu vezu sa Belivukom, kako je rekao advokat, imao je pošto je postupao kao ovlašćeno lice u otkrivanju i hapšenju ove kriminalne grupe.

Golubović je izjavio da „S obzirom da smo čuli da nas spominju vezano za Belivuka i Miljkovića, moram da iznesem da ja te ljude ne poznajem“.

Sudija Zoran Šešić mu je na to rekao da će o svemu detaljno govoriti kada bude iznosio odbranu.

Stolić je u sud došao sa slobode, pošto mu je 24. decembra Viši sud u Požarevcu ukinuo pritvor u predmetu koji se vodi pred tim sudom zbog krivičnog djela prinuda u pokušaju.

Na optuženičkoj klupi sa Stolićem nalazi se i Filip Golubović, kojem je kao pripadniku Belivukove grupe Stolić dostavljao tražene informacije.

Tagovi