Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je ideja jednog dela opozicije, koji predvodi Dragan Đilas, povratak na vlast kako bi njihove firme nastavile da uvećavaju svoje bogatstvo.
Ona je gostujući u jutarnjem programu televizije Pink izjavila da deo opozicije okupljen oko Dragana Đilasa nikada ne priča o nacionalnim pitanjima i temema koje su bitne za građane, zato što njima to nije u prvom planu već je prioritet lično bogaćenje.
– Ideja je da Miltikom pokrene još neki rijaliti program, da nastavi da preprodaje sekunde reklama kupljene od javnog servisa… Zbog toga su za njih teme koje su bitne za građane potpuno irelevantne – izjavila je premijerka.
Brnabić je navela da Dragan Đilas, prema njenim rečima, i dalje krade od ljudi iako nije na vlasti i kao primer navela neverovatnu situaciju u vezi sa arhitektom Dragoljubom Bakićem.
– Đilas u svom porivu alavosti i krađe uspeo nehotice da putem svojih medija ukrade i arhitektu Dragoljuba Bakića od Ćute i Ne davimo Beograd. Čim je Dragoljub Bakić rekao makar nešto lepo o Vladeti Jankoviću, njegovi mediji su odmah pisali da arhitekta Bakić podržava Vladetu Jankovića za gradonačelnika. Onda je mučeni Dragoljub Bakić morao to da demantuje, kako je to zlonamerno i kako on podržava Ćutu i Ne davimo Beograd – izjavila je Brnabić.
Premijerka je istakla kako je izjave dela opozocije okupljene oko kandidata Vladete Jankovića, kako bi spomenik Stefanu Nemanji preselili u Marinkovi baru “jer je nakazan”, uopšte ne iznenađuju.
– Oni su pokazali šta misle i o Beograđanima van kruga dvojke, a zamislite šta tek misle o ljudima u čitavoj Srbiji. Što si dalje od kruga dvojke, za njih si manje vredan. Prema njima ti ljudi ne bi trebalo ništa ni da se pitaju, jer oni iz centra grada su obrazovani, pametni, lepi i vredni a svi oni koji ne žive u centru Beograda su neobrazovani, krezubi i sendvičari – izjavila je premijerka.
Ona je podsetila građane da je Dragan Đilas i protiv izgradnje Moravskog koridora, autoputa koji će povezati Čačak, Trstenih, Vrnjačku Banju i ostala mesta u tom delu Srbije, upravo zbog toga što za njih svi građani nisu jednaki i nikako ne mogu da razumeju su i građanima van centra Beograda potrebni autoputevi i jednak standard.

Tako je al će se glasati za njega. Vama malo 10 godina pljačke pa bi još. Šta god uradili Beogradske sigurno gubite za početak pa da vidimo kako spomenik od bronze može da košta 12.000.000 eura????? Vesiću spremi se za CZ. I to samo za početak. A ti ćeš da objasniš sudu kako tvoj brat dobija milionske poslove za raznorazne programe. Poslednji je kompjuterski Iskra za 67.000.000 eura. I to je za početak. Pa Kokeza od str-a imao obrt 500.000.000 eura . I to ćete da objasnite. Pa Jkp zelenilo Beograd kupovalo od njega lap topove za 30.000 po komadu. I to ćete da objasnite,za početak.
Đilas i njegova vlast mogu samo da unazade ovu državu i sve ono što je predsednik Vučić uradio svojim delima da prodaju i unište