Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u emisiji „Ćirilica“ rekao je da će mladi dobiti novu državnu pomoć.

– Maloprije smo završili sastanak, predsjednica vlade Ana Brnabić i ministar finansija Siniša Mali i ja. Želim da obradujem ljude u Srbiji i to nema veze sa izborima, još po 100 evra dobiće svi mladi ljudi u Srbiji. To će biti svakako prije Vidovdana – rekao je Vučić i dodao

– To je način da pokažemo brigu prema njima, ali da im pokažemo da moraju da poštuju procedure, i da nauče odgovornost. To neće biti pre izbora, i mogu da očekuju još najmanje 100 evra od države. Uradimo sve što obećamo. Za tri dana kreće isplata 20 hiljada dinara za penzionere, to je oko 34 milijarde, čime pokazujemo da u vrijeme krize za koju nismo krivi i energetske i inlflatorne da želimo da pomognemo ljudima i da podstaknemo dodatnu potrošnju, da bismo naš ekonomski rast mogli da podignemo na još viši nivo, jer je to suština svega – istakao je Vučić.

 

On se prvo osvrnuo na smrt bivše supruge i majke svoje dece, Ksenije Vučić.

– Tragedija je da je jedna mlada osoba preminula. To je da ne žalimo za sobom, već za onim za kim je zaista potrebno. Milici i Danilu je teško. Milica se vratila na studije. Tamo je sama, ali je ona jaka, mada je teže podnijela nego što sam očekivao, ali nema nikog ko može smrt majke da podnese lako. Danilo je još više bio vezan za majku, ali dobro pregrmeće oni to. Uglavnom je majka vodila računa o njima, ja sam bio zauzet, a sada moram da vodim računa o njima, o stvarima o kojima nisam do sada morao da brinem. Ksenija je bila prijatelj za cio život – zaključio je predsendik. – rekao je predsjednik Vučić.

On je istakao da Srbija u ovom trenutku pregovara sa 92 investitora.

-Ukupna vrijednost tih investicija je 7,3 milijardi, što je radnih mjesta 35.000 radnih mesta. Mi u ovom trenutku imamo rekordnu zaposlenost u Srbiji, nedostaju nam zanatlije – naveo je predsjednik Srbije.

On je govorio i da ljudi treba da se vrate u Srbiju, i da se neki već vraćaju. Kako kaže uskoro će početi u Srbiju da se vraćaju i ljekari, a da se neki najugledniji već vraćaju.

– Pitanje je kako da vratimo zanatlije, zidare, molere. Vozače takođe, jer nam oni nedostaju. Plate će da rastu kod nas brže nego drugde, ali je pitanje kada je taj trenutak da možemo da ih vratimo više. To je pitanje trenutka. Mi ovdje uvek volimo da govorimo o visokim cijenama, ali ne želimo da kažemo da na primjer imamo najnižu cijenu električne energije u Evropi. Mi time pomažemo svoje stanovništvo. Kada postavite sve to, a ja vjerujem da u mandatu nove Vlade možemo da dođemo do prosječne plate od 1.000 evra. Plate će da rastu, a mi želimo da rastu brže i penzije, i one će biti prosječno 500 evra do kraja mandata naredne Vlade. Tako postižemo velike rezultate i tako će ljudi imati veću nadu za sebe i svoju djecu i krenuti da se vraćaju ovde. Jedino što može da nas poremeti je neka velika svetska kriza i ja se nadam da će Rusi i Amerikanci da pronađu dobro rješenje – rekao je Vučić.

Nastrani napadi na narod u Republici Srpskoj

Prićom oko uvezenih glasača iz Republike Srpske, pojedini opozicioni lideri obmanjujete javnost kojoj nemaju šta da ponude.

– Objavili su neke snimke na kojima ne znam šta poručuju. Srpsku su optužili da preko ljudi u RS želimo da obezbijedimo većinu u Srbiji. To je pre svega nastrano. Druga je da postoje ljudi koji su upisani negdje, a da ti ljudi tu ne žive. To je nepostojeća kuća na Vračaru. Da je sve to istinito, zna se na biračkom mjestu ko ima pravo da glasa. Ne može da glasa mrtav. Imaće 20 svojih kontrolora na svakom mjestu. Ali im je ta priča potrebna zato što nemaju šta drugo da ponude. U RS nikada nisu bili ujedinjeni toliko kao oko ove uvrede. 2020. iz RS na izborima je glasalo 4.000 ljudi. Šta vam to smeta ako su ljudi iz Srpske? Vama ne može da promijeni ništa ni 800.000 ljudi. Zbog toga uništavanje RS i diskreditujete Srbiju, obmanjujete cijelu javnost, jer nemaju šta da ponude. Imaju da ponude sklanjanje spomenika u Marinkovu baru i Borču, jer tako valjda žive neki manje vrijedni ljudi. Zašto Borča, to je jedno lijepo naselje gdje oni nisu uspjeli ni dom zdravlja da podignu. U čemu si bolji ti od nekog iz Borče i Marinkove bare? Kažu da će negdje da prebace spomenik, u centralnu Srbiju, jer je kako kažete „ruska umjetnost“ kič. Sram vas bilo neznalice jedne- poručio je Vučić i dodao:

 

– Zašto želite da zaustavite metro, zašto to radite? Hoćete da ostavite Beograd bez metroa. Nama je važan svaki dio Beograda i Srbije. To što doživljavate Vojvodinu kao strano tijelo, o tome da ne pričam. Da li stvarno mislite da će razlika na izborima da bude 3,4, hiljade? Ljudi žele da glasaju za ozbiljnost. Nikada nisam čuo da se neko priprema za kampanju i da izađe sa programom ovo ćemo da srušimo i ovo ćemo da izmjestimo. Srbija hoće da bude uspješna u svemu – rekao je Vučić.

Đoković je simbol pobjedničke Srbije

Govorio je i o nedavnim napadima na Novaka Đokovića:

– Došao je kod predsjednika države, to rade svi sportisti. Mi imamo korektan odnos i ja sam se trudio da mu pomognem jer je to moj posao. Država je preuzela i više mjera nego što je morala, jer je Novak simbol pobjedničke Srbije. Novak je rekao hvala i to je normalno. Mi sada razmišljamo kako da podižemo tenisku Srbiju, to je naš interes. I sada će odmah biti negativni komentari. Ja nikada neću rekli da me je Novak podržao na izborima. Mene Novak obraduje svakom svojom pobjedom, ali ja ne mogu da se kitim njegovim radom. Mi moramo da budemo uz njega i kada ga cio svijet napada. Ti ljudi pokazuju da oni nisu u stanju da podnesu drugačije mišljenje – naveo je Vučić.

Uskoro opširnije…

 

 

Tagovi