Koordinaciono telo za suzbijanje sive ekonomije Vlade Srbije predstavilo je Program za suzbijanje sive ekonomije 2022-2025, uz osvrt na dosadašnje rezultate ostvarene u borbi za fer konkurenciju i povoljan poslovni ambijent, a ministar finansija Vlade Republike Srbije Siniša Mali je poručio da je borba za sivu ekonomija veoma važna pošto usporava privredni rast i uništava konkurentnost.

„Borba protiv sive ekonomije je veoma značajna za nas, jer siva ekonomije ne samo da utiče na manju naplatu javnih prihoda i usporavanje privrednog rasta, nego je opasnost za konkurenciju“, rekao je Mali.

„Oni koji rade u sivoj zoni utiču na to da oni koji rade legalno gube poslove, gube klijente i novac i zato je borba za nas važan posao“, naglasio je Mali.

Mali je podsetio da je Vlada Srbije 2015. napravila prvi program sa konkretnim planom, i istakao da sa zadovoljstvom može konstatovati da 71 odsto tog plana realizovano, što ga čini najuspešnije sprovedenim republičkim planskim dokumentom u 2020. godini.

Tagovi