Srpska napredna stranka danas u Merošini održava svoj prvi predizborni skup, u okviru kampanje za predstojeće parlamentarne izbore 3. aprila.
Okupljenom narodu obratio se predsednik SNS i predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Odmah na početku istakao je da je divno biti u Merošini.
– Hvala što ste došli u ovolikom broju, odavno nisam govorio pred ovolikim brojem ljudi. To ne znači da smo mi veliki, već da su ljudi došli da čuju šta smo uradili i šta ćemo da uradimo – rekao je Vučić.
– Uradili smo više autoputeva nego bilo koja druga vlast u istoriji Srbije, uradili smo pruge, i to je tačno. Gradimo aerodrome, i sve to nije stvar obećanja. Čućete od mnogih da će sve biti besplatno, ali treba da se setite da je 2012. prosečna plata u Merošini bila 210 evra – rekao je predsednik.
Predsednik je podsetio da je minimalac danas veći od toga, ali da i dalje nije dobro – plate moraju da budu veće. Dodaje da i dalje postoji veliki broj ljudi koji živi teško, posebno na jugu Srbije.
– Znam koliko se mučite, koliko poštujete rad i napredak, i moraćemo brže, snažnije i jače, kako bismo deci obezbedili sigurniju budućnost. Znam da ćemo zajedno raditi da to obezbedimo – rekao je Vučić.
Podsetio je takođe da je u Nišu otvorio lično 7 fabrika, gde se zaposlilo mnogo ljudi, i naglasio da nijedan deo okruga neće biti zapostavljen. Predsednik je najavio pet miliona evra ulaganja u Oblačinsko jezero i promene koje Merošina nije videla od Drugog svetskog rata.
– Mogli smo da izmislimo šta hoćete, ali smo vrlo precizno rekli da će prosečna plata do kraja narednog mandata biti 1.000 evra. Svojevremeno mi je Šutanovac rekao da, ako do 2021. dođete do 500 evra prosečne plate, svi treba da se pokupimo i glasamo za SNS. On je toliko korektan da to i ne negira.
Predsednik SNS Aleksandar Vučić izjavio je da je vlast pre SNS ostavila toj stranci vruć krompir u pogledu pitanja Kosova i Metohije.
– Mi imao svoju stolicu, jednu, jedinu, stolicu Srbije koju volimo više od svega, više od svih. Posle godina užasnih uslova došli smo do toga da je Kosovo i Metohija u sastavu Srbije. Nama je ostavljen vruć krompir da moramo da priznamo nezavisnost Kosova, a mi smo radili polako i tiho i čuvali naš narod i kao što ste videli nije bilo ratova. A onima koji se danas, koji se dobro sećaju 1999. godine, poručuju da se nuikad ne zna da li hoćemo u NATO ja im poručujem da neće narod Srbije u NATO, narod Srbije voli svoju vojnu neutralnost i svoju vojsku, narod Srbije hoće da sami čuvamo svoje nebo, hoće da imamo snažnu vojsku – istakao je predsednik Vučić.
Predsednik je najavio predstavljanje novih naoružanja, nekih od najjačih na svetu i ističe da Srbija nikada neće biti lak plen.
– Posebno sam ponosan jer nijednu ružnu reč nismo rekli o protivnicima, dok oni ništa drugo osim kritika i napada ne znaju – rekao je predsednik.
– Srbija više nikada neće da ide nazad i Srbiju više niko ne može da zaustavi. U Srbiji, za razliku od nekih drugih zemalja neće biti gladi, obezbedili smo dovoljno rezervi. Kad je Kina počela da kupujesve, ja sam rekao moramo i mi sve da kupimo. Kada dođe do sukoba neće biti ni energenata, ni hrane, kako god okrenete – bezbroj problema. Zato da znate, država se ponašala odgovorno, imamo svega, čak i za so smo se snašli, svega iammo osim gasa i nafte a i te ćemo rezerve da povećavamo – rekao je Vučić.
– Izađite na izbore 3. aprila jer tu se bira između prošlosti i budućnosti. Idemo na izbore da ih pobedimo ubedljivije nego ikada. Pokazaćemo da istinu i dela ne mogu da pobede – poručio je na kraju Vučić.

Lazov i lopov
Nsjvece zlo koje je zadesilo Srbiju
Cim zine slaze
Uveo je sankcije Rusiji u Evropskoj banci u kojoj je Srbija kao naslednik YU sa pravom glasa
Uveo je,sankcije Bjelorusiji iako nam je,donirala avione i hranu a Lukasenko posjetio Srbiju u vrijeme najvecih sankcija i blokade .
Vucica u medjunarodnoj politici smatraju sa LAZOVA I PREVARANTA
Ko moze imati povjerenja u njegovo prijateljstvo posle sankcijs Bjelorusiji i Rusiji
Niti jedan politicar vise nikada nece stati iza Srbije dok je,Vucic na njeno celo.
Pravi po nagovoru SAD gasnu konekciju sa Bugarskom za gas koji nece poteci ni za 15 god iz Azerbejdzana preko Grcke
Pravi put od,Nisa do Draca u Albaniji koji nema nikakve koristi za gradjane,Srbije a itekako ima za SAD s obzirom da one namjeravaju svoju armiju da prebacuju iz Alvanije do Bugarske.
Opstruira Dodika priznanjem njemackog turiste za predstavnika EU u RS.
Zato je Putin primio Dodika samo dva dana posle posjete Vucica i za razliku od Vucica Putin ne pruznaje njemackog turistu
Putin nije htio zajednicky konferenciju sa Vucicem i time mu je stavio do znanja koliko ga „cijeni“
Vucic nije htio da kao Orban (na 15 g.) potpise dugorocni sporazum za gas i time je ostetio gradjane,Srbije
Gotov si diktatore ,braca iz Srbije su te prezrela sotono !
Pukao si Usnija. Prvi sam u redu na dan izbora da dam glas da te skinemo bar u Beogradu. Ovde si PUKAO.