Potpredsjednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke i prvi na beogradskoj listi „Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve“ , Aleksandar Šapić, obišao je gradsku opštinu Mladenovac.

U razgovoru sa građanima Mladenovca Šapić je istakao da će, ukoliko dobije povjerenje građana, kao gradonačelnik posebnu pažnju posvetiti prigradskim opštinama, te da će u okviru kabineta imenovati pomoćnika koji će biti zadužen isključivo za njihov razvoj i posvećen problemima građana koji žive u ovim opštinama.

„LJudi koji žive u prigradskim opštinama imaju drugačije prioritete o kojima moramo da vodimo računa. Mladenovac je sastavni dio Beograda, on ima svoje specifičnosti i mi moramo te specifičnosti i prioritete ljudi koji ovde žive da ispoštujemo“, rekao je Šapić.

Naglasio je da će kao gradonačelnik insistirati na sistemskim rešenjima čiji će rezultat biti unapređenje kvaliteta života Beograđana.

„Ja mislim da su sistemska rešenja uvijek bolja od ad hok rešenja. Moramo sistemski da počnemo da tretiramo prioritete prigradskih opština na način na koji ih doživljavaju ljudi koji ovdje žive, a ne kako ih vidi neko sa Novog Beograda ili neke druge opštine“, rekao je Šapić.

Šapić je rekao da misli da prioriteti koji su danas u Mladenovcu postavljeni moraju da budu jasnije definisani.

„Hoću da slušamo Mladenovčane, kao i sve ostale građane Beograda, da pokušamo da zajedničkim snagama učinimo život boljim i kvalitetnijim. Kažu mi neki da treba Mladenovcu pozorište, tačno je, ali hajde prvo da uradimo pijacu, sportski centar, nađemo konačno rešenje vodosnabdevanja, da unapredimo javni prevoz i povežemo vas sa Beogradom, jer to su glavni prioriteti za normalan život ljudi ovde, a kad to sve uradimo, biće i pozorište“, zaključio je Šapić.

Tagovi