Sjednicu Saveta za nacionalnu bezbednost kojom je predsjedavao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić održana je danas u Predsejdništvu Srbije.

Glavne tačke dnevnog reda su bili očuvanje mira i stabilnosti u regionu, poboljšanje i povećanje stepena bezbjednosti za građane Srbije, kao i analiza i konkretne akcije u nabavci sirovina i važnih roba koje bi, usled svjetske krize, mogle postati deficitarne.

Na instagram nalogu predsjednika Srbije je, u opisu fotografija, poručeno građanima i da je „Srbija na sigurnom putu“.

Sjednica je počela u 10 časova, prisustvovali su premijerka Ana Brnabić, ministar odbrane Nebojša Stefanović, ministar policije Aleksandar Vulin, ministarka pravde Maja Popović i ministar finansija Siniša Mali.

 

U radu sjednice učestvovali su i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Milan Mojsilović, direktor BIA Bratislav Gašić, inače članovi Savjeta, kao i komandant SAJ-a Sasoje Vulević, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković…

Članovi Savjeta za nacionalnu bezbjednost su predsjednik vlade, ministri odbrane, unutrašnjih poslova i pravde, načelnik Generalštaba, direktori BIA, VBA i VOA.

 

Tagovi