Predsjednik SPS i nosilac izborne liste SPS-JS-ZS Ivica Dačić istakao je na centralnom predizbornom skupu u Jagodini da bi uvođenje sankcija Rusiji bilo političko samoubistvo.
– Mi nismo rusofili. Njegujemo odnose sa dokazanim prijateljima Rusima, koji su štitili naše interese i naš teritorijalni integritet u Savjetu bezbjednosti i ostalim institucijama – rekao je Dačić.
Kako je istakao to može da predloži samo neko ko ne voli Srbiju.
On je još dodao da su toj koaliciji na prvom mjestu interesi države.

Na pravom ste putu nemojte bit izdajnici nikad pa neka cg vidi i vodi obraza za sebe
Ovoga su rusi instalirali uz obrazlozenje da dobro peva.
Vi ste uveli snkcije Bjelorusiji bando izdajnicka.