Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas će se u Beogradu sastati sa srpskim članom Predsedništva BiH Miloradom Dodikom, saznaje Tanjug.
Prema informacijama RTRS-a, Vučić i Dodik će razgovarati o saradnji Republike Srpske i Srbije, brojnim zajedničkim projektima, ali i o političkim pitanjima.
Jedna od tema biće i jučerašnji sastanak Vučića i visokog predstavnikom u Bosni i Hercegovini Kristijana Šmita.
Služba za saradnju s medijima predsednika Srbije saopštila je da su Vučić i Šmit analizirali situaciju u regionu, posebno u Bosni i Hercegovini.
Šmit je izneo svoje viđenje razloga za upotrebu Bonskih ovlašćenja.
Vučić je izrazio jasno neslaganje sa poslednjim odlukama i primenom Bonskih ovlašćenja, za koje smatra da ne doprinose stabilnosti.
Vučić i Šmit su se saglasili da je očuvanje mira u Bosni i Hercegovini i celom regionu od presudnog značaja za ekonomski napredak Zapadnog Balkana, navedeno je u saopštenju Službe za saradnju s medijima predsednika Srbije.

Vucic ce sve uciniti da pomogne Republici Srpskoj jel mi smo jedan narod.
Pozitivnom ishodu sastanka nadamo se .
Srbija i RS se zalazu za postovanje Dejtonskog sporazuma jer je garant za mir u regionu. A bonska ovlascenja ne mogu da ignorisu Dejtonski ustav! Pa i legitimitet Smita u BiH je diskutabilan, bez odobrenja UN…