Istoričar Aleksandar Raković naglasio je da se srpstvo se sada brani u Banjaluci i da čitav srpski narod treba to da podrži, jer će pojedini faktori sa Zapada ići korak dalje u pokušajima da naruše samostalnu srpsku politiku.
Raković je sinoć za Centralne vijesti Alternativne televizije iz Banjaluke izjavio:
„U ovom momentu treba da zbiju redove svi Srbi i Srbija i Republika Srpska i Srbi u Crnoj Gori, kao i Srbi u okruženju i dijaspori i da pokažemo da smo jedinstveni i nedjeljiv srpski narod“.
„Punu podršku dajemo iz naše Srbije rukovodstvu Srpske da sačuva i odbrani identitet srpskog naroda i srpske državnosti zapadno od Drine“, zaključio je Aleksandar Raković.

Tako je gnjdo,ali ne pod vodjstvom tvog veleizdajnika vucica!