Piše: Portal Nacionalist

I dok je apostolska Vlada obećavala kule i gradove, pored neznanja, iskustva, nedostatka građanskog i službeničkog ponašanja, afera aferu sustiže. Smjena Aleksandra Damjanovića, direktora Poreske uprave i carine, uzburkala je javnost, naročito nakon postavljenja Milene Petričević. Pored veoma skromnog radnog iskustva od kog se izdvaja saradnja sa biznismenom Duškom Kneževićem, kom je bila šef kabineta, kao i veoma kratka saradnja sa ministrom Milojkom Spajićem kog dovode u vezu sa rapidnim bogaćenjem od kada je preuzeo tu funkciju, dotična nema čak ni položen državni ispit, bez kog ne bi mogla ni da radi u državnoj upravi, a kamoli da je vodi.

Mandat Petričevićke ostaće upamćen po mnogo čemu, od šverca droge, cigareta, krađe istih iz slobodne zone, pa sve do omogućavanja poslovanja kontroverznim licima, Branu Mićunoviću i Savi Grboviću, u igrama na sreću, iako im je licenca za taj posao upitna. Gle čuda, isti se decenijama unazad dovode u vezu i sa gore navedenim švercom. Ko i zašto spaja taj trio?

Dugogodišnje lične relacije dotične sa kontroverznim advokatom Zoranom Piperovićem su jedini odgovor na ovo pitanje. Isti se pored brojnih nelegalnih radnji kao bivši tužilac dovodio u vezu sa zaštitom prostitucije devedesetih godina, kao i podvođenjem čuvene Moldavke S.Č. Od te afere Piperović važi za saradnika crnogorske službe, koja mu je omogućila da se izvuče od odgovornosti za sva nepočinstva. Prepoznatljiv je pored lagodnog života i po odbrani najvećih kriminalaca koje je služba iznjedrila.

Očito sada podvodi Petričevićku i uči je kako da radi, jer dotična ništa ne zna o poslu kog se prihvatila. No takvom jednom čovjeku to sve ne bi bilo dovoljno, jer on kada cijedi nekog, to radi do kraja. Kako Petričevićka nije mogla da izbjegne poresku kontrolu njegove kancelarije, kojom je utvrđeno da nije obračunat porez na dohodak po stopi od 9 odsto, čuveni advokat je morao da plati 80.000 evra umjesto 500.000, jer se na neprijavljena sredstva obračunava veoma visoka stopa. Krivična prijava za utaju poreza naravno da mu nije podnijeta i čitav slučaj je zataškan. Ostaje da vidimo da li će nova uprava i novi GST proveriti ove navode i kazniti ovaj dvojac?

Tagovi