Za Srbiju i Bjelorusija prejaka

0

Kako su započeli, najbolji srpski rukometaši su i završili 13. smortu najboljih evropskih selekcija u Hrvatskoj-porazom, posle kojeg su takmičenje završili na 12. poziciji. Nakon Norvežana i Francuza, i Bjelorusija je ,,uzela mjeru” orlovima i slavila sa 32:27 u 3. kolu druge faze Evropskog prvenstva. Tako su Bjelorusi osvojili prve bodove u grupi i ostavili vicešampione Starog kontinenta iz 2012. godine na poslednjem mjestu bez bodova. Upravo je Srbija jedina ekipa koja je drugu rundu takmičenja završila bez poena na svom kontu.
Od samog starta Bjelorusi su bili u vođstvu i preko Karvatskog i Puhovskog su uspjeli da nametnu svoj ritam i povedu sa 6:3. Prednost je narasla i na šest golova razlike u 25-om minutu igre, da bi se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 16:11 u korist Bjelorusije. Srbija bolje kreće u drugom poluvremenu i pogocima Bogdana Radivojevića i Vanje Ilića smanjuje na 18:15. Sredinom drugog dijela igre imala je srpska selekcija nekoliko prilika da stigne rivala i da se u potpunosti vrati u meč, međutim, do toga nije došlo zahvaljujući sjajnom izdanju golmana Saldacenka. Bjelorusi su do kraja meča rutinski održavali stečenu prednost i zasluženo pobijedili sa 32:27. Puhovski je bio najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu sa devet datih golova, dok je kod Srbije Petar Nenadić odskočio sa sedam pogodaka.
U istom terminu u drugoj grupi u Vraždinu Slovenija i Češka su remizirali 26:26 i ostali bez ikakvih šansi za prolazak u polufinale.