Vaterpolistima Crne Gore trofej na „Samarcidis kupu”

0

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su „Samarcidis kup”, pošto su ostvarili sve tri pobjede. Izabranici Vladimira Gojkovića su u finalu savladali Grčku rezultatom 13:10.

Domaćini su uvodnu četvrtinu riješili u svoju korist 4:3, a na polovini meča bilo je neriješeno 6:6. Boljom igrom u nastavku „ajkule” su uspjele da slome otpor rivala. U većem dijelu treće dionice igralo se gol za gol, da bi u finišu tog perioda naša selekcija povela sa 10:8.

Stečenu prednost Marko Petković i drugovi su održali bez većih problema do kraja utakmice i sa maksimalnim učinkom na turniru stigli do pehara.

Crna Gora je imala petoricu strijelaca. Po tri pogotka dali su Marko Mršić, Jovan Vujović i Aleksa Ukropina, dok su Miroslav Perković i Bogdan Đurđić po dva puta tresli mrežu domaćina.

Na drugoj strani su Angelos Vlahopulos, Aleksandros Papanastasiju i Argiropulos postigli po dva pogotka. U listu strijelaca su se upisali još Genidunijas, Kalogeropulos, Đuvecis i Gilas.