Startovala nova sezona u ligama petice: U Njemačkoj ništa novo, šestica Bajerna

0

Startovala je večeras nova sezona u najjačim šampionatima, takozvanim ligama petice, ali u Njemačkoj izgleda neće biti ništa novo. Bajern Minhen je u juriš na 11. vezanu titulu u Bundesligi krenuo tako što je u Frankfurtu razmontirao osvajača Lige Evrope, Ajntraht sa 6:1. Odlazak Roberta Levandovskog, ako se po jutru dan poznaje, neće biti problem za efikasnost tima Julijana Nagelsmana u domaćem šampionatu. Sadio Mane je bio strijelac na debiju u Bundesligi.

Željeli su „orlovi” pred svojim navijačima da igraju otvoreno, da probaju da ponove neke od partija iz prošle sezone, ali Bavarci su druga dimenzija, za njih, a vjerovatno i za gotovo sve timove u Njemačkoj. Kimih je još u petom minutu doveo Bajern u vođstvo, samo šest minuta kasnije pogodio je i Pavar, čiji je udarac sa 12 metara bio neodbranjiv. Samo minut kasnije, poslije ubacivanja iz kornera Kostića, Tuta je glavom šutirao i pogodio stativu. I tada je propala, ispostavilo se, i poslednja prilika Ajntrahta da se vrati u meč.

U 23. minutu nevjerovatan promašaj gostiju, Mane je poveo kontru „dva na jedan”, dodao do Milera, kojem je lopta malo pobjegla, šutirao je ipak i pogodio stativu.

Odmah potom još jedna prilika za tim iz Frankfurta, Lindstram je fantastično predriblao dvojicu prvotimaca Bajerna, ali je potom uslijedio nevjerovatan promašaj sa deset metara.

Već u sledećem napadu prečka na drugoj strani, Musijala je snažno šutirao sa 22 metra, Trap je vrhovima prstiju skrenuo loptu, koja je potom pogodila okvir gola.

Ipak, u 29. minutu treći gol za Bavarce. Bio je to mat u tri poteza, Kimih je sa pola terena poslao loptu ka Gnabriju, koji je izbjegao ofsajd zamku, dodao je do Manea, a Senegalac je glavom poslao loptu u mrežu.

Već u 35. minutu gol Musijale, ovoga puta poslije asistencije Milera, koji je u toj ulozi bio i kod petog gola u 43. minutu. Tada je velike zasluge za pogodak imao i Mane, koji je požrtvovano izborio loptu, dodao do Milera, ovaj do Gnabrija, a reprezentativac Njemačke je precizno šutirao ispod Trapa.

„Povukli su gosti ručnu” na startu drugog poluvremena, što je Ajntraht iskoristio da postigne gol u 64. minutu. I to poslije grube greške Nojera, kojem je na 20 metara od gola loptu oteo, a potom i lako pogodio Kolo Muani.

To je natjeralo Bavarce da ponovo podignu ritam, a u 83. minutu Musijala je postigao svoj drugi, a šesti gol za Bajern, nakon odličnog dodavanja Sanea.

Rezultati i satnica: Ajtraht Frankfurt – Bajern Minhen 1:6 (0:5) /Kolo Muani 64 – Kimih 5, Pavar 11, Mane 29, Musiala 35, 83 Gnabri 43/, subota do 15.30: Augzburg – Frajburg, Borusija Mehengladbah – Hofenhajm, Bohum – Majnc, Union Berlin – Herta Berlin, Volfsburg – Verder Bremen, od  18.30: Borusija Dortmund – Bajer Leverkuzen, nedjelja od 15.30: Štutgart – RB Lajpcig, 17.30: Keln – Šalke.