Srbija poražena i od Švedske

0

Rukometna reprezentacija Srbije doživjela je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, ovog puta od Švedske rezultatom 30:25. Loša igra u odbrani i veliki broj promašenih zicera u napadu koštali su izabranike Jovice Cvetkovića neuspjeha u meču sa razigranim Šveđanima koji su trijumfom obezbijedili plasman u narednoj rudni šampionata. Sa druge strane, ,,orlovima” će za prolazak dalje u narednom kolu biti neophodna pobjeda nad Islandom od četiri gola razlike, ukoliko Skandinavci izgube od Hrvata.
Srbija je loše otvorila susret i morala je već od starta da juri prednost Šveđana koja je do kraja poluvremena i rezultata 16:10 varirala od četiri do šest golova razlike. Previše su prostora srpski rukometaši ostavljali u odbrani rivalima koji su to brzim kontrama i preciznim šutevima iz svih pozicija kažnjavali. Sjajno izdanje u prvih 30 minuta imao je švedski golmani Mikael Aplgren koji je najboljim pojedincima iz duela protiv Hrvatske- Petru Nenadiću i Nemanji Zelenoviću ,,skinuo” nekoliko zicera sa šest metara. Zaigrali su Srbi angažovanije i organizovanije u drugom poluvremenu i uspjeli da u 50-om minutu dođu na dva gola zaostatka 21:23, da bi u sledećem napadu maestralni Aplgren, po ko zna koji put, odbranio zicer indisponiranom Nenadiću i pogurao Šveđane do konačnog trijumfa.
U pobjedničkom timu, najefikasniji su bili Lagergren sa pet, Ekberg, Jakobson i Nilson sa četiri pogotka. U srpskom timu sa pet postignutih golova izdvojio se Nemanja Ilić.