Španci zaustavili crnogorske omladince u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Podgorici

0

Crnogorski omladinci poraženi su od Španije (8:10) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Podgorici.

U izuzetno uzbudljivom meču, domaći su vodili do sredine druge četvrtine, kada su vaterpolisti sa Pirineja vezali dva gola i preokrenuli na 5:4. Izjednačili su Crnogorci preko kapitena Jovana Vujovića na 5:5, kasnije u drugom minutu poslednje četvrtine in a 7:7, nakon gola Matije Sladovića. Međutim, Robert Lopez je sa dva gola trasirao Špancima put ka polufinalu (9:7), četiri minuta i 13 sekundi prije kraja.

„Furija” će se u petak od 19 sati boriti za finale sa Grčkom, koja je bila bolja od Hrvatske. Upravo će mlade „barakude” sjutra od 16 časova biti prvi rival Ćirovićevim momcima u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta. Moguća je promjena satnice na molbu domaćina.

Nemam šta da zamjerim momcima, dali su poslednji atom snage da izvučemo utakmicu u našu korist. Igrali smo sve bolje i bolje nakon tog poraza od Mađarske, momci su ginuli jedan za drugoga, ali je večeras Španija bila bolja. Dobro smo počeli, desio nam se taj pad u trećoj četvrtini što je Španija iskoristili da okrene stvari na svoju vodenicu. Kontrolisali su dešavanja u bazenu do kraja. Pokušavali smo svim snagama da se vratimo, ali nismo uspjeli. Bila nam je želja da igramo polufinale pred našim navijačima, koji su bili odlični, tako da nismo zadovoljni. Ipak, moramo podići glavu, idemo dalje, sjutra nas čeka duel sa Hrvatskom”, rekao je nakon utakmice selektor Ćirović.

CRNA GORA – ŠPANIJA 8:10 (3:2, 2:3, 1:2, 2:3)

Bazen: SC „Morača“ u Podgorici. Sudije: Ulig (Njemačka) i Petik (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 9 (4), Španija 6 (4). Peterci: Crna Gora 1 (1),

CRNA GORA: I. Radović, Mršić 2 (1), Vujović 1, Bošković 1, Baštrica, Gopčević, Nikaljević, V. Radović, Vujošević, Vujičić, Sladović 3, Vukićević 1, Ćetković.

ŠPANIJA: Alegre, Bonet, Hil, Vals 3, Lopez 4, Ramon 1, Bargaljo 1, Brus, H. Perez, Gomila, Viljamajor, Kastro 1, A. Perez.