SP: Iran spektakularno savladao Vels

0

Fudbaleri Irana stigli su do pobjede u dramatičnoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva – na stadionu „Al Rajan“ izabranici Karloša Keiroša savladali su Vels rezultatom 2:0 (0:0). Pogoci za azijsku selekciju stigli su u poznoj fazi sudijske nadoknade – u 90+9. i 90+11. minutu. Ovom pobjedom Iranci ostaju u konkurenciji za plasman u osminu finala, dok će Velšanima biti potrebno čudo protiv Engleske.

Napadao je Iran velški bunker preko 100 minuta i na kraju uspio da probije barijeru za jednu od najljepših pobjeda novije istorije reprezentacije – 2:0 (0:0). Vels je kapitulirao u dubokoj nadoknadi, praktično u poslednjim sekundama devetominutne nadoknade! Posle sijaset neiskorišćenih šansi, pogođenih okvira i intervencija Vejna Henesija, sve je stalo u projektil Ruzbeha Češmija kojim je rastužio Velšane. I tu nije bio kraj jer se za nezapamćenu radost iranskog tima potrudio se Ramin Razajan velemajstorskim lobom kojim je stavio tačku na utakmicu, u maniru najvećih “devetki“ svjetskog fudbala!

Poslednje kolo na programu je u utorak, a dueli B grupe igraće se istovremeno – od 20.00. Vels će ponovo igrati na „Al Rajanu“, a rival će im biti Engleska, dok će Iran na „Al Tumami“ igrati protiv ekipe SAD.