Senzacija u rukometu:Japan pokorio Crnu Goru

Kakva senzacija, kakav šok za crnogorske rukometašice. Nakon sjajnog izdanja protiv Danske i dobre borbe sa Rusijom, “lavice” su poražene od Japana 29:28!
Crna Gora je na poluvremenu, iako se konstatno mučila, imala tri gola prednosti, pa je izgledalo da će, ipak, uspjeti da savlada autsajdera, koji igra atipičan rukomet i koji može da bude nezgodan, ako se od starta ne uhvati pravi ritam.
U drugom dijelu meča, Japanske igračice su potpuno dominirale, postigle čak 17 golova, odbranom zaustavile prilično spor i bezidejan napad Crne Gore, koja je tokom drugih 30 minuta skoro stalno igrala sa sedam igračica u polju.
Izabranice Pera Johansona imale su posljednji napad za izjednačenje, a završen je na kontroverzan način, jer je japanska igračica vratila loptu golmanki u kazneni prostor – čini se, namjerno. Sudije su, međutim, procijenile drugačije, a švedski trener na klupi Crne Gore zbog prigovora isključen.
Crna Gora sjutra od 17 i 45 igra sa Tunisom.