Sasuolo petardom razbio Salernitanu, prva pobjeda Monce u gostima u Seriji A

0

Sasuolo je do nogu potukao ekipu Salernitane (5:0) u osmom kolu Serije A. Domaći su dobar dio posla završili već u prvom poluvremenu, kad su stekli dva gola viška, pogađali su Lorijent u 12. i Pinamonti iz jedanaesterca u 39. minutu.

U nastavku, Tristved je po treći put savladao Sepea u 53. minutu, golman Salernitane vadio je loptu iz mreže još dva puta, u 76. minutu pogodio je Arui, a u 90+2. Antiste. Sasuolo se ovim trijumfom probio u sredinu tabele, dok je Salernitana ostala u donjoj polovini.

Monca je prije ovog kola savladala samo Juventus, a sada je stigla i do prve radosti u gostima u Seriji A, u Đenovi protiv Sampdorije (3:0). Golove za tim čiji je vlasnik Silvio Berluskoni postigli su Pesina u 11, Kaprari u 67. i Sensi u 90+5. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Lećea i Kremonezea (1:1). Oba tima su golove postizala sa bijele tačke, poveli su gosti kad je precizan bio Ćiofani u 19. minutu, izjednačio je Strefeca u 42. minutu.