Salernitana uzela 13 bodova iz poslednjih pet mečeva i pomolila glavu iznad vode

0

Salernitana je nastavila sa sjajnim igrama, slavila je u odloženom meču protiv Venecije (2:1) i prvi put se nalazi na poziciji koja garantuje opstanak u Seriji A.

Tim iz Salerna je u poslednjih pet mečeva osvojio 13 bodova, pa su od otpisanog tima ponovo postali konkurentni u borbi za opstanak, a možda i presudni duel igrali su u sjajnoj atmosferi pred svojim navijačima, na kraju su uspjeli da osvoje sva tri boda.

Poveli su još u sedmom minutu golom Bonacolija iz jedanaesterca, ali je izjednačio Tomas Anri u 58. Erupciju oduševljenja izazvao je Verdi, koji je u 67. minutu postavio konačan rezultat. Salernitana sad ima bod više od Kaljarija, koji ima bod manje i nalazi se „ispod crte”. Sa druge strane, Veneciji ovaj poraz znači selidbu u Seriju B.