Rukometašice pobjedom startovale na Svjetskom prvenstvu

2

Ženska rukometna reprezentacija Srbije očekivano je pobjedom startovala na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Japanu.

U utakmici sa kojom je otvoreno takmičenje u „Akva domu“ u Kumamotu, izabranice selektora Ljubomira Obradovića slavile su posle fizički zahtjevnog duela sa selekcijom Angole 31:24 (16:12).

Agresivna odbrana sa Katarinom Tomašević između stativa, odlična veza Liščević-Cvijić u napadu i nepogrešiva Željka Nikolić sa pozicije desnog krila, razlozi su zbog kojih je selektor Angole Morten Subak već u devetom minutu zatražio tajm-aut pri vođstvu Srbije 6:3. Nastavile su Srpkinje u istom ritmu sve do 13:6, kada su šampionke Afrike iskoristile brojčanu prednost i smanjile na 13:9 serijom 3:0 u 22. minutu. Održale su tu prednost Jelena Lavko i drugarice do odlaska na odmor.

Početak drugog poluvremena obilježila su dva vezana gola Afrikanki, koje su prišle na 16:14 već u 32. minutu. To, međutim, nije unijelo nervozu u tim Srbije. Nastavile su srpske rukometašice sa kontrolom igre i rezultata. Raspucale su se Lavko i Jelena Trifunović, a Željka Nikolić i Dragana Cvijić su donijele novih +5 – 26:21, deset minuta prije kraja. Nije imala snage Angola za preokret ni pored dva tajm-auta do 54. minuta. Srpkinje su rutinski privele meč kraju. Najpreciznija u redovima našeg tima je bila Željka Nikolić sa sedam pogodaka, dok se u redovima Angolki istakla Izabel Gvijalo sa dva manje.

U drugom kolu u nedelju od 4.30 časova ujutru po „našem“ vremenu (12:30 po lokalnom), reprezentacija Srbije se sastaje sa selekcijom Kube. Naš tim nastupa u Grupi A koja se takmiči u Kumamotu, a pored Angole i Kube rivalke su nam Holanđanke, Norvežanke i Slovenke. Ekipe koje zazumu prva tri mjesta idu dalje.