Pulišić preskočio Iran, Englezima bitka za Britaniju

0

Fudbalske reprezentacije Engleske i SAD osvojile su prva dva mjesta u B grupi i plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok se Iran i Vels vraćaju kući.

To znači da će u nokaut fazi Englezi kao pobjednici B grupe igrati protiv Senegala, dok će Amerikanci kao drugi iz ove grupe igrati sa Holanđanima.

Prije poslednjeg kola u B grupi prva je bila Engleska sa četiri boda, drugi Iran sa tri, treći SAD sa dva i poslednji Vels sa jednim bodom.

Na kraju najviše su profitirali Amerikanci pošto su pobjedom nad Irancima od 1:0 preskočili ovu azijsku reprezentaciju, dok je u duelu britanskih selekcija Engleska potvrdila da je najbolja u ovoj grupi i savladala komšije iz Velsa sa ubjedljivih 3:0.

Kristijan Pulišić je bio čovjek odluke u duelu između selekcija SAD i Irana. Fudbaler Čelsija krunisao je sjajnu akciju u 38. minutu: Mekeni je dugom loptom pronašao na desnoj strani Desta, ovaj je glavom vratio loptu u peterac odakle je Pulišić proslijedio u mrežu Iranaca.

Tom prilikom Pulišić se sudario sa protivničkim golmanom, dugo mu je ukazivana pomoć i nije nastavio utakmicu u drugom poluvremenu.

U nastavku meča Iranci su konačlno krenuli ofanzivnije na gol Amerikanaca. U 52. minutu zabilježen je njihov tek prvi pokušaj ka golu rivala, a najbolju priliku imali su u 65. minutu, ali je rezervni igrač Godos iz povoljne situacije šutirao iznad gola.

Šansu je imao i Ali Karimi, ali je to bilo nedovoljno za bolji rezultat.

U osmom minutu sudijske nadoknade vremena sporni trenutak: oboren je Taremi u kaznenom prostoru Amerikanaca, ali se španski sudija nije oglasio. Ostalo je 1:0 za selekciju SAD.

U duelu između Engleske i Velsa nije bilo golova u prvom poluvremenu, a onda su nakon pauze za samo minut, dva Englezi dva puta zatresli mrežu Denija Vorda. Najprije je Markus Rašford u 50. minutu iz slobodnog udarca majstorski prebacio živi zid, da bi minut kasnije Fil Foden krunisao asistenciju Harija Kejna.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Markus Rašford u 68. minutu.

Dakle, u osmini finala 3. decmebra u Al Rajanu igraju Holandija i SAD, a dan kasnije u Dohi sastaju se Engleska i Senegal.