Potpuni debakl Orlića, Bugari slavili u Gornjem Milanovcu

1

Završilo se onako kako je i počelo. Bledo, bezidejno, tromo, neubedljivo. Mlada reprezentacija Srbije doživela je potpuni debakl u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koji je zaokružen večerašnjim porazom od Bugarske u Gornjem Milanovcu – 1:2 (0:1).

Selekcija Ilije Stolice delovala je potpuno nemoćno u ovom meču. Posledice razočaravajućeg remija u Letoniji osećale su se gotovo svih 90 minuta, pa Orlići sve do samog finiša susreta nisu uspeli da upute direktan udarac u okvir gola protivnika. To dovoljno govori o potpunoj nemoći sastava koji je u ovaj ciklus, zajedno sa selektorom, ušao sa najvišim ambicijama.

Igra je donekle popravljena u poslednjih desetak minuta, kada su Bugari konačno počeli da posustaju pod pritiskom domaćina što je rezultiralo počasnim pogotkom Luke Ilića sabele tačke u 86. minutu.

Razočaravajući bilans Orlića dva kola pre kraja kvalifikacija glasi – dve pobede, dva remija i četiri poraza. Osvojenih osam bodova i zacementirano četvrto mesto u grupi 5. Iza Rusije i Poljske, ali i ne previše kvalitetne Bugarske, koja je večeras došla do trećeg slavlja u ovim kvalifikacijama.

Jedino što su imali na ovom meču izabranici Ilije Stolice bio je posed lopte, ali je on zapravo predstavljao omču oko vrata našoj selekciji. Nije bilo prave ideje, niti upotrebljivog pasa u završnici, dok su sa druge strane Bugari strpljivo čekali svoje šanse i u potpunosti su ih iskoristili. Prvi pogodak postigao je Ilijan Ilijev u 45. minutu, nakon katastrofalne greške Kamenovića, dok je rezultat dupliran u 64. minutu zahvaljujući Kalojanu Krastevu. Ovoga puta loše je svog igrača ispratio kapiten Erhan Mašović.

Stolica je pogodio sa uvođenjem Željka Gavrića i Luke Ilića sredinom drugog poluvremena. Oni su doneli dodatnu energiju timu, pa su na kraju i zajedno učestvovali u postizanju jedinog gola Orlića. Gavrić je posle lukavog driblinga iznudio jedanaesterac, a nakon toga je Ilić preuzeo odgovornost i pogodio.

Bugari su sa ovom pobedom sačuvali teoretske šanse da se domognu drugog mesta i mogućnosti da se plasiraju na završni turnir, dok je Orlićima ostalo još da „odrade“ dva poslednja meča sa Poljskom i Estonijom, posle čega se mora napraviti analiza i pronaći razlozi za ovakav sunovrat u kvalifikacijama.