Pobjeda od 38 razlike: Zvezda razbila Budućnost!

3

Još jedna pobjeda i titula!

Svašta se očekivalo od ove serije, ali ovakav debakl Budućnosti nije mogao da se zamisli ni u najluđim snovima. Peti ubjedljivi poraz ove sezone, ovaj daleko najteži! Četvrti u Jadranskoj ligi i drugi u krucijalnim mečevima za titulu… Crvena mašinerija raznijela je u dvije finalne utakmice branioca trona u paramparčad i izvukla ukupnu razliku od 57 poena! Zbog toga Zvezda u Moraču putuje rasterećena, sa željom da se sve završi već u trećem okršaju i dokopa se Evrolige – 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15).

Sjenku na savršeno, zvezdano veče, bacila je povreda Stratosa Perperoglua, koji je pri realizaciji na isteku treće četvrtine nezgodno doskočio i odmah se uhvatio za list desne noge, uz jasnu signalizaciji klupi da više ne može. Veliki šampion iz Grčke ostvario je učinak od 17 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (7/8, 3/4 za tri), ali slika gdje ga ljekari odnose u svlačionicu definitivno će ostaviti gorki ukus u ustima svih u crveno-belom…

Sve ono što je furija s Malog Kalemegdana napravila Plavima u petak tokom drugog poluvremena, večeras je to učinila praktično za 12 minuta tokom kojih je prelomila meč, a do kraja dostigla crveno usijanje! Kada je jednom uhvatila strahoviti talas, više nije spuštala ritam ni za jedan procenat. To je dovelo do jedne od najubjedljivijih pobjeda u istoriji međusobnih okršaj i blamažu kakvu Budućnost ne pamti!