Partizan rafalnom paljbom u trećoj četvrtini prizemljio Albatrose

0

Košarkaši Partizana nastavili su borbu za plej-of Evrolige, pošto su u 26. kolu najkvalitetnijeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu savladali Albu 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21)

Crno-bijeli su odigrali dva potpuno različita poluvremena. Tokom prvih 20 minuta igrali su izabranici Željka Obradovića sa puno oscilacija, primili 44 poena i imali dva poena zaostatka za Berlincima.

Nakon pauze, kao da je neki drugi tim izašao na parket „Štark arene“. Otvorili su domaći drugo poluvrijeme serijom 16:2, dok su treći kvartal dobili rezultatom 35:9, stekli maksimalna 24 poena viška (77:53) i bilo je jasno da idu ka 14 pobjedi u Evroligi. Imaju Beograđani i 12 poraza.

Partizan je ubacio 12 trojki iz 25 pokušaja, za dva je imao 17/31, a najefikasniji su bili Avramović sa 19 poena (5/7 za tri) uz 2 asistencije, Panter sa 16 uz 3 asistencije, Ledej sa 13 i Lesor sa 10 uz 6 skokova i 2 asistencije. U poraženoj ekipi, koja je trojke šutirala 8/24, dvocifreni su bili Lo sa 17 i Vecel i Timan sa po 10 poena.

Crno-bijele očekuju gostovanja Virtusu i milanskoj Olimpiji u duploj evroligaškoj nedjelji, dok Alba dočekuje Žalgiris i ekipi iz Bolonje.