Novo iznenađenje: Nekadašnji Partizanov jaguar srušio Njemce

0

Novo veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Kataru – sigurno nije rang onog jučerašnjeg kada je Saudijska Arabija savladala Argentinu, ali pobjeda Japana nad Njemačkom i to nakon preoketa je svakako neočekivana 2:1 (0:1). Nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asano postigao je odlučujući gol. „Samuraji” su posjekli „Elf”, koji drugi šampionat zaredom može ispasti već u grupi, jer su u konkurenciji još Španija i Kostarika.

Sve je počelo pogotkom Maede u 8. minutu poslije kontre japanskog tima, ali je poništen zbog ofsajda. Par minuta kasnije Njemačka je preko Antonia Ridigera imala sjajnu šansu, ali je japanski golman bio na nivou.

Igrao se 31. minut kada je Raum oboren. Golman Gonda nasjeo je na dribling i nogom je zakačio njemačkog igrača. Gingogan je preuzeo odgovornost i postigao gol za 1:0.

Haverc je u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena postigao pogodak iz neposredne blizine, ali je fudbaler Čelsija bio u očiglednom ofsajdu. VAR je samo potvrdio da ostaje 1:0. U sledećem napadu Japan je zaprijetio, a udarac glavom Maede prošao je pored stative.

Fudbaleri iz zemlje izlazećeg sunca su čekali do 76. minuta da izjednače. Doan je postigao gol poslije odličnog napada azijske ekipe. Poslije centaršuta Minamina sa lijeve strane, Nojer je odbio loptu na koju je natrčao Doan i sa desetak metara poslao je u mrežu.

Samo osam minuta potom Japan dolazi do vođstva! Gol je postigao Takuma Asano, koji je sjajno iskoristio šansu i u drugom poluvremenu zadao mnogo problema „pancerima”.

Nekadašnji fudbaler Partizana je prošao pored Zilea i iz neposredne blizine zakucao loptu u gol Njemaca! Kakva radost Japanaca i šok za izabranike Hansija Flika

Ispostavilo se da je bio opravdan skepticizam Njemaca kada su svoje ljubimce pratili za Katar, pa čak i pravili peticije da im se zabrani da nose nadimak „Manšaft”, jer im već nakon prve utakmice visi plasman u osminu finala. Španija i Japan će biti veliki favoriti protiv Kostarike, tako da će Njemcima pored pobjede nad Kejlorom Navasom i drugovima, sve su prilike, biti potreban i trijumf nad „furijom”.