Novi kiks Čelsija: Everton odnio bod sa Stamforda

0

Fudbaleri Čelsija i Evertona podijelili su bodove u 28. kolu Premijer lige. Duel na Stamford Bridžu završen je rezultatom 2:2.

Nakon mršavog prvog poluvremena u kome odbrana gostiju sa golmanom Džordanom Pikfordom na čelu nije imala previše posla i lako zaustavila sve napade Plavaca, u nastavak meča viđeno je daleko više uzbuđenja. I čak četiri pogotka!

Poveo je Čelsi već u 53. minutu pogotkom Žoaa Feliksa: Čilvel je uputio centaršut sa lijeve strane, defanzivac gostiju Majkl Kin odbio loptu na 16 metara odakle je Portugalac izuzetno preciznim udarcem našao put do mreže. Izjednačio je Abdulaje Dukure u 69. minutu, Haverc je bezuspješno pokušao da izbaci loptu sa gol-linije.

Domaći tim je ponovo pojačao pritisak i u 76. minutu Džejms je iznudio penal kad ga je u kaznenom prostoru oborio Tarkovski. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kai Haverc.

Gosti se nisu predavali i u 89. minutu Dukure pronalazi Elisa Simsa, mladi fudbaler ulazi u kazneni prostor iskosa sa lijeve strane i postiže prvi gol u dresu Evertona za konačnih – 2:2.

Novi kiks za ekipu Grema Potera i veliki bod u borbi za opstanak za tim Šona Dajša.

Čelsi je domaćin i u narednom kolu protiv ekipe Aston Vile, dok Everton na Gudison Parku dočekuje tim Totenhema.

Rezultati: Notingem Forest – Njukasl 1:2 (1:1) /Denis 26 – Isak 45+2, 90+3p/, subota: Aston Vila – Bornmut 3:0 (1:0) /Luiz 7, Ramzi 80, Bunedia 89/, Brentford – Lester 1:1 (1:0) /Jensen 32 – Barns 52/, Sautempton – Totenhem 3:3 (0:1) /Adams 46, Volkot 77, Vord Praus 90 pen – Poro 45, Kejn 65, Perišić 74/, Vulverhempton – Lids 2:4 (0:1) /Oto 65, Kunja 73 – Harison 6, ASjling 49, Kristensen 62, Rodrigo 90/, Čelsi – Everton 2:2 (0:0) /Feliks 52, Haverc 76 pen – Dukure 69, Sims 89/; nedjelja od 15: Arsenal – Kristal Palas; odloženo: Liverpul – Fulam, Brajton – Mančester Junajted, Mančester Siti – Vest Hem.