Neprijatan poraz na startu Lige šampiona

0

Poraz Budućnosti na startu 28. sezone u EHF Ligi šampiona – Bitighajm je slavio (27:22) u Podgorici u 1. kolu EHF Lige šampiona.

„Plave“ su sjajno krenule i u 20. minutu vodile su 8:4, ali je finiš prvog poluvremena pripao njemačkom predstavniku koji je serijom 6:1, došao do preokreta (10:9) u 26. minutu.

Put ka pobjedi gošće su trasirale na početku drugog poluvremena – postigle su tri vezana gola i povele 14:10 u 34. minutu.

Izabranice Bojane Popović do kraja meča nijesu uspjele da smanje zaostatak na manje od dva gola.

Znale smo da Bitighajm trči najviše u Ligi šampiona. Igrale smo dobro prvih 25 minuta dok smo imale snage, nakon toga je došlo do pada, što je protivnik kažnjavao. Mnoge igračice dugo nijesu bile u trenažnom procesu, pa sam i očekivala probleme u napadu. U drugom poluvremenu smo im dozvolile da dođu do četiri gola prednosti i to je bila nedostižna razlika. Nijesmo dale maksimum, jasno je da moramo da se borimo i da radimo naporno, jer imamo mnogo novih igračica. Tehničke greške su nas na kraju odvele u poraz“, kazala je trener Budućnosti, Bojana Popović.

I lijevo krilo Ivona Pavićević smatra da su „plave“ napravile previše tehničkih grešaka da bi mogle da se nadaju boljem rezultatu.

Teška utakmica u kojoj je Bitighajm pokazao da je sjajan tim. Iako smo odlično krenule, kasnije nijesmo imale snage da nastavimo u istom ritmu. Bilo je previše tehničkih grešaka, promašile smo neke dobre situacije i protivnik je to koristio. Znamo što treba da radimo kako bi bile bolje u narednim mečevima“, kazala je Pavićević.

Budućnost u narednom kolu, 16. septembra gostuje danskom Odenzeu.