„Nebeskoplavi“ četvorkom častili Speciju

0

Fudbaleri Lacija pobijedili su u Rimu tim Specije sa 4:0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa osmog kola Serije A.

„Nebeskoplavi“ su zasluženo osvojili bodove na „Olimpiku“, mogli su da ostvare i još ubjedljiviju pobedu.

Na samom početku meča kapiten Ćiro Imobile oboren je u šesnestercu protivnika, ali nije bio precizan sa bijele tačke, loptu je poslao iznad prečke.

To nije omelo igrače Lacija. Poveli su u 12. minutu pogotkom Matije Zakanjija nakon duplog pasa sa Brazilcem Felipeom Andersonom. U 24. minutu već je bilo 2:0, efektan pogodak udarcem sa ivice 16 metara postigao je defanzivac Alesio Romanjoli. U 37. minutu moglo je da bude 3:0, ali je udarac glavom Sergeja Milinkovića-Savića završio na prečki.

Ono što srpskom reprezentativcu nije uspjelo u prvom, jeste u drugom poluvremenu. Igrao se 61. minut kada su „nebeskoplavi” odigrali vjerovatno najljepšu akciju na meču: Luis Alberto je pronašao na krilu Imobilea, on je dodao loptu do strijelca vodećeg gola Zakanjija, koji je odmah proslijedio do Sergeja Milinković-Savića, a srpski as je iz prve zatresao mrežu poljskog golmana Dragovskog.

Sergej je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao još jedan pogodak, a nakon VAR provjere bio je to gol za konačnih 4:0! I to sa kapitenskom trakom na ruci, pošto je prethodno Imobile izašao iz igre.

Ovom pobjedom Lacio je došao do druge pozicije na tabeli Serije A sa 17 bodova, koliko imaju i Atalanta (sa utakmicom manje) i šampion Milan.

U narednom kolu Lacio gostuje Fiorentini, a Specija ekipi Monce.

Rezultati – subota:  Napoli – Torino 3:1 (3:1) /Anguisa 6,12, Kvaratskelija 34 – Sanabrija 44/, Inter – Roma 1:2 (1:1) /Dimarko 30 – Dibala 39, Smoling 75/, Empoli – Milan 1:3 (0:0) /Bajrami 90+2 – Rebić 79, Ture 94, Leao 97/, nedjelja: Lacio – Specija 4:0 (2:0) /Zakanji 12, Romanjoli 24, Milinković-Savić 62, 90+1/, od 15: Sasuolo – Salernitana, Sampdorija – Monca, Leće – Kremoneze; od 18: Atalanta – Fiorentina, od 20.45: Juventus – Bolonja; ponedjeljak od 20.45: Verona – Udineze