Mesi prvi put pogodio u nokaut rundama SP na jubileju: Argentinci idu na Holanđane

0

Fudbaleri Argentine savladali su Australiju 2:1 (1:0) i izborili četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru, gdje će u petak igrati sa Holandijom. „Oranje” je ranije danas slavilo protiv SAD 3:1.

„Gaučosi” su bili nadmoćni od samog početka, dok su „kenguri” jakim defanzivnim blokom učinili sve da što duže drže nulu.

Međutim, Argentina ipak ima jednog Lionela Mesija, čija magija se još jednom pokazala. U 40. minutu loptu mu je, poslije kornera, odložio Nikolas Otamendi, a as Pari Sen Žermena je sjajno našao prolaz lopti kroz šumu protivničkih igrača. Tačnije, proturio ju je kroz noge jednom defanzivcu, i Met Rajan nije mogao da reaguje – 1:0 za Argentinu. Vjerovali ili ne, bio je to Mesijev prvi gol u nokaut rundama svjetskih šampionata. Leu je meč sa Australijom bio jubilarni hiljaditi takmičarski u karijeri.

Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a u drugom dijelu Argentinci su bez poteškoća čuvali rezultat i čekali grešku rivala. I dočekali su je, i to od Meta Rajana. Do tada pouzdani golman Sokerosa krenuo je u 57. minutu da dribla De Paula i predriblao ga je, ali ga je sačekao Alvarez, koji ju je plasirao u nebranjenu i poviso na 2:0.

Djelovalo je da će to do kraja biti rutinsko odrađivanje, a onda pravo niotkuda Australija se vraća. Šutirao je gotovo iz očaja Gudvin u 77. minutu, ali lopta je pogodila Fernandeza i promijenila putanju, tako da je Martines ostao ukopan, a Sokerosi smanjili na 2:1. Do kraja je imala Argentina šanse da potpuno ubije utakmicu, prije svih Lautaro Martinez. Ali na samom kraju imala je i Australija fantastičnu priliku, međutim golman Emiliano Martinez je pokazao klasu, odbranio udarac osamnaestogodišnjog Kuola, rasplakao „Ozije” i odveo „Gaučose” među osam najboljih.

U ostalim mečevima osmine finala se sastaju: nedjelja: Francuska – Poljska (16), Engleska – Senegal (20); ponedjeljak: Japan – Hrvatska (16), Brazil – Južna Koreja (20); utorak: Maroko – Španija (16), Portugal – Švajcarska (20).