LŠ: Blijeda igra Zvezde, Omonija ide dalje posle boljeg izvođenja penala

1

Fudbaleri Crvene zvezde nisu se plasirali u plej-of za Ligu šampiona, pošto su danas posle penala izgubili od Omonije.

Crveno-beli će takmičenje nastaviti u baražu za Ligu Evrope, a rivala će dobiti na žrebu u petak. Rezultat u penal seriji trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Nikoziji bio je 4:2 za Omoniju.

Omonija je vodila od 31. minuta golom Mihaela Liftnera, a u nadoknadi poluvremena je izjednačio Mirko Ivanić.

Penale za Zvezdu nisu iskoristili Dijego Falčineli i Miloš Degenek. Strelci su bili Željko Gavrić i El Fardu Ben.

Regularni deo utakmice prethodno je završen nerešeno 1:1, a isti rezultat je bio i posle produžetaka. Kiprani će u baražu za Ligu šampiona igrati protiv Olimpijakosa