Konrad pokerom za peticu Sutjeske

0

Odigrana četiri meča 10. kola Meridianbet 1. CFL u kojima su viđene tri pobjede domaćih timova i jedan trijumf gostiju. Pobjede pred svojiim navijačima upisali su Sutjeska, Dečić i Rudar, dok je Arsenal u gostima bio bolji od Petrovca.

Sutjeska je bila izuzetno efikasna u današnjem duelu sa ekipom Jedinstva – aktuelni šampion Meridianbet 1. CFL pred svojim navijačima je pet puta tresao mrežu prvoligaša iz Bijelog Polja. Centralna figura meča bio je Tajron Konrad, snažni napadač Nikšićana, koji je četiri puta pogodio mrežu protivnika. Holandski napadač, koji je u duelu sa Jedinstvom postigao prve golove u šampionatu, po dva puta je pogađao u oba poluvremena, dok je peti pogodak za tim Nenada Brnovića postigao Novica Eraković.

Dečić je na glavnom terenu Trening kampa FSCG bio bolji od ekipe Mornara. Prednost Tuzanima donio je Fatos Bećiraj pogotkom u sedmom minutu koju je u 18. minutu anulirao vezista gostiju Demir Kajević. Pobjedink je odlučen u posljednjih deset minuta susreta kada su mrežu Barana zatresli Andrej Bajović i rezervista Boris Cmiljanić.

U derbiju sjevera Rudar je bio bolji od ekipe Jezera. Pljevljaci su sjajno otvorili meč i već u četvrtom minutu došli do prednosti pogotkom Ognjena Gaševića. Pljavljani su do izjednačenja došli u četvrtom minutu nastavka preko Armina Bošnjaka, da bi u 81. minutu Gašević drugim pogotkom donio sva tri boda svom timu.

Novi prvoligaški trijumf upisala je ekipa Arsenala koja je u duelu timova sa obale mora savladala Petrovac. Montenegro je načeo mrežu Petrovca pogotkom u 23. minutu, da bi u 77. minutu Boris Došljak duplirao prednost Tivćana. U sudijskoj nadoknadi vremena Mamadu Mendi je smanjio prednost gostiju i postavio konačan rezultat duela odigranog na stationu Mitar Mićo Goliš u Petrovcu.

Deseto kolo elitnog takmičenja biće kompletirano u nedjelju kada se na Gradskom stadionu u Podgorici od 15 časova sastaju ekipe Budućnosti i Iskre.

Rezultati: Sutjeska – Jedinstvo Franca 5:0 /Konrad 10, 42, 53, 83, Eraković 51/, Dečić – Mornar 3:1 /Bećiraj 7, Bajović 82, Cmiljanić 90+2 – Kajević 18/, Petrovac – Arsenal 1:2 /Mendi 90+3 – Montenegro 23, Došljak 77/, Rudar – Jezero 2:1 /Gašević 4, 81 – Bošnjak 49/, nedjelja: Budućnost – Iskra (15).