Glava Martinelija i „rikošet” Sake dovolji za trijumf „tobdžija” na otvaranju nove sezone Premijer lige

0

Engleska Premijer liga počela malim londonskim debrijem, gdje je  Arsenal opravdao ulogu favorita protiv domaćeg Kristal Palasa 2:0 (1:0).

Velika očekivanja imaju navijači „tobdžija”  od renoviranog tima, a da bi te ambicije bile ispunjene, „ganersi” moraju da pobjeđuju od starta, posebno rivale kakav je Palas.

Nije sve u ekipi Mikela Artete funkcionisalo savršeno, ali je Arsenal bio bolji rival. U 20. minutu je posle kornera Zinčenko glavom poslao loptu ka Martineliju, koji je lako ubacio u mrežu Guaite. U finišu prvog poluvremena Palas je imao dvije najbolje prilike za izjednačenje, obje preko Eduara.

Prvi put je u 42. minutu Ramsdejl magično intervenisao, kad je Francuz šutirao glavom, drugi put tri minuta kasnije, tada je napadač domaćih izblokiran, sjajan je u tim trenucima bio Džaka.

U nastavku je tim Patrika Vijere imao još dvije solidne prilike. I opet je prvi put Ramsdejl bio odličan, prilikom udarca Ezea, drugi put je Zahin šut odlično izboliran.

Svi ti promašaji kažnjeni su u 86. minutu, Saka je primio loptu u šesnaestercu rivala iskosa sa desne strane, oštro je centrirao, a Guei je glavom nespretno skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Rezultati: Kristal Palas – Arsenal 0:2 (0:1) /Martineli 20, Guej 85ag/, subota od 13.30 Fulam – Liverpul, od 16: Bornmut – Aston Vila, Lids – Vulverhempton, Njukasl – Notingem Forest, Totenhem – Sautempton, 18.30: Everton – Čelsi, nedjelja od 15: Lester – Brentford, Mančester junajted – Brajton, od 17.30: Vest Hem – Mančester siti.