Legendarni film „Ko to tamo peva“ u režiji Slobodana Šijana bio bi skroz drugačiji da Bogdan Diklić i Ljubiša Samardžić nisu odbili uloge Miška i šlager pevača, koje su kasnije prihvatili Aleksandar Berček i Dragan Nikolić.
Kada se gledaoci vežu za lik glumca u filmu teško mogu da zamisle nekog njegovog kolegu u istoj ulozi.

Reditelj Slobodan Šijan otkrio je nepoznate detalje jednog od najboljih srpskih filmova.

– Ulogu Miška Krstića sam namenio Bogdanu Dikliću, ali njegovo tadašnje matično pozorište nije htelo da ga pusti na snimanje, pa je morao da me odbije. Zbog toga sam ulogu vozača ponudio Berčeku, koji ju je odmah prihvatio – kaže reditelj Šijan i objašnajva kako je uloga pevača dospela u ruke Dragana Nikolića:

– Tu ulogu sam u prvoj podeli ponudio Ljubiši Šamardžiću, ali je on iz meni nepoznatog razloga odbio. Gaga ju je prihvatio u poslednjem trenutku i odlično mu je legla.

Slobodan Šijan je harmonikaša Miodraga Kostića slučajno upoznao na jednom koncertu koji je bio priređen za vojsku i to mnogo godina pre nego što je film „Ko to tamo peva“ bio u planu da se snima. Kostić je na tom veselju pao na kolena pred Usnijom Redžepevom sa sve harmonikom što je Šijanu ostalo urezano u sećanju. Kada je film počeo da se snima čuveni reditelj se setio te situacije, potražio je Kostića i ponudio mu ulogu. Kostić i mlađi muzičar kojeg je glumio njegov rođak Nenad ostali su upamćeni po pesmi „Za Beograd“ koju pevaju u pomenutom filmu.

(INFORMER)

Tagovi