Espanjol mjesec dana bez pobjede: Alvarezov kiks koštao Katalonce

0

U prvom poluvremenu – mrtvo more. A, onda – uragan. Zaratili su Espanjol i Valensija u Kataloniji, samo što nije pala krv. Pljuštali su crveni kartoni u finišu, a Alvaro Fernandez je za dva minuta prešao put od heroja do tragičara. Zaustavio je loptu na gol-liniji, izvadio je nemogiće i potom primio bizaran gol. Pogrešna procjena koštala je Espanjol trijumfa, poklonio je gol i bod Valensiji u 96. minutu – 2:2 (0:0).

Mjesec dana čekao je Espanjol na pobjedu u Primeri, sekunde su ga dijelile od tri boda i koliko-toliko komfornije situacije – iako bi i sa njom lako mogao da sklizne u opasnu zonu – i opet je uprskao. I to na nevjerovatan način. Bizaran gol primio je Alvaro Fernandez, pustio je loptu da zanjiše mrežu. Bio je ubijeđen čuvar mreže kluba iz Barselone da lota ide u gol-aut, raširio je ruke i kada se okrenuo imao je šta i da vidi. Uhvatio se za glavu…

Povratna koju je uputio Eraj Komert skamenila je Alvara Fernandeza. Turski rezervista iz nehata je postigao efektan gol i stavio tačku na ludo poluvrijeme u kome su pala četiri gola i podijeljena dva crvena kartona. Prespavali su igrači prvi 45 minuta i tešku artiljeriju sačuvali za nastavak. Preskakalo je srce Đenaru Gatuzu i Dijegu Martinezu u završnici, svako malo su gledali na sat. Dodatnih sedam minuta bili su po ukusu Italijana.

Sve je počelo od kornera tokom kog su sve oči bile uprte u Edinsona Kavanija. Ustremili su se igrači Espanjola na najopasnijeg u vazdušnoj igri, zaboravili su da i Gabrijel Paulista može da pogodi. Da je tek za nijansu manja prijetnja. Predaleko je stajao Kosta, ostavio je previše prostora brazilskom štoperu koji je glavom sproveo loptu od mrežu. Preciznije nije moglo – od stativu.

„Pozvao“ je Espanjol naprijed, krenuo je domaćin na sve ili ništa. Nije čekao. Ekspresno je stigao do izjednačenja. Prelijepom plasirkom je Hoselu matirao Đorđija Mamardašvilija. I nije tu stao Espanjol, nastavio je da juriša i napravio preokret posle kombinacije Martina Brajtvajta i Serđija Dardera.

Bio je to uvod u spektakularnu završnicu. Markos Andre je pocrvenio, Valensija je bila na konopcima, a onda su počele da se ređaju gluposti Espanjola u sedmominutnoj nadoknadi. Martin Brajtvajt „prošao“ je kao Makros Andre, ali je Danac prije vremena napustio teren zbog oštrog starta, a zatim je na scenu stupio Alvaro Fernandez

Rezultati: petak: Bilbao Almerija 4:0 (2:0) /Injaki Vilijams 10, Sanset 17, Niko Vilijams 62, Vesga 84pen/, subota: Kadiz Viljareal 0:0, Hetafe Valjadolid 3:2 (2:2) /Majoral 29, Suarez 31 – Leon 20pen, 37, Plano 49/,  Sevilja – Atletiko Madrid 0:2 (0:1) /Ljorente 29, Morata 57/, Majorka Barselona 0:1 (0:1) /Levandovski 20/; nedjelja: Espanjol Valensija 2:2 (0:0) /Hoselu 56, Darder 83 – Gabrijel 54, Komer 90+6/, od 16.15: Selta Betis, od 18.30: Đirona Sosijedad, od 21: Real Madrid Osasuna, ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano Elče.