Đoković 12. put u polufinalu Rolan Garosa

0

Srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Karena Hačanova sa 3:1 (4:6, 7:6, 6:2, 6:4) u četvrtfinalu Rolan Garosa.
Nole će još jednom, 12. put u karijeri igrati polufinale pariskog Grend slem turnira gdje će igrati sa Karlosom Alkarazom.

Meč Srbina i Rusa je trajao malo više od tri i po sata.
Hačanov je bolje počeo i poslije četiri gema napravio brejk i šokirao Đokovića, a pošto do kraja seta nije bilo oduzetih servis gemova, Rus je pobijedio sa 6:4 i imao 1-0.

U narednom setu, bilo je veoma napeto i neizvjesno, ali brejkova nije bilo. Zbog toga se i otišlo u taj-brejk gdje smo vidjeli nešto što i nemamo toliko često priliku da vidimo.

Novak Đoković je taj dio meča dobio bez ijednog izgubljenog poena! Dakle 6:6 pa 7:0 za srpskog asa i izjednačenje u setovima.

Otišao je Đoković u svlačionicu nakon ovog seta, a kada se vratio Hačanov je bio još nervozniji i nekako djelovao nemoćno, što će se vidjeti i po rezultatu.

Takođe, Novak nije imao brejk šansu sve do trećeg seta…