Crna Gora sa igračem manje do trijumfa u 96. minutu: Jovetić srušio Bugarsku (VIDEO)

0

Reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu u petom kolu Grupe G kvalifikacija za EURO 2024.

„Sokoli“ su Pod Goricom savladali Bugarsku 2:1, i to pogotkom Stevana Jovetića u 96. minutu.

Prethodno je Stefan Savić doveo Crnu Goru u vođstvo pogotkom u 45. minutu.

Međutim, izabranici selektora Miodraga Radulovića ostali su sa 10 igrača na terenu u 59. minutu, nakon što je Igor Vujačić zaradio crveni karton, jer je u kaznenom prostoru oborio Spasa Deleva.

Ipak, gosti nisu uspjeli realizovati jedanaesterac, tačnije Milan Mijatović je odbranio udarac Kirila Despodova sa bijele tačke.

Sa igračem manje, crnogorska odbrana je popustila u 79. minutu.

Delev je prvo zatresao stativu, a odbijenu loptu je u gol poslao Preslav Borukov za 1:1.

Finiš meča je donio sreću „crvenima“, kada je u šestom minutu nadoknade Jovetić pogodio za trijumf Crne Gore.